image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Заявнику буде надано можливість вільно обирати суб’єкта, який надаватиме йому послугу у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно

ministerstvo-yustitsiyi-ukrayini26.11.2015 Верховною Радою України прийнято Закон№2982  «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», на даний час, закон готується для передачі на підпис Президенту України.

Основним, та, напевно, найбільш очікуваним нововведенням є розширення суб’єктного складу осіб, які матимуть повноваження щодо реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Планується, що такі повноваження також матимуть:  нотаріуси (у тому числі, якщо речове право виникло без вчинення ним нотаріальної дії); громадяни України, які відповідають кваліфікаційним вимогам та знаходяться у трудових відносинах із виконавчим комітетом міської ради міста обласного значення, районної, районної у місті, містах Києві та Севастополі державної адміністрації або з банком.

Слід зазначити, що наразі нотаріуси мають право здійснювати державну реєстрацію прав виключно під час вчинення нотаріальних дій. Поза нотаріальними діями вони вправі здійснювати лише державну реєстрацію похідних речових прав на земельні ділянки сільськогосподарського призначення. Тож розширення їхніх повноважень у цій сфері та поповнення переліку державних реєстраторів банківськими працівниками (що виправдано щодо останніх – з обмеженнями щодо випадків реєстрації прав), є позитивним моментом.

Статтю підготовлено відділом державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області

30.11.2015