image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Тиждень толерантності

У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності (16 листопада) з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей, принципів терпимості та розвитку толерантних настанов усіх учасників навчально-виховного процесу з 16 по 20 листопада 2015 року у Вознесенській ЗШ  І-ІІІ ступенів було проведено «Тиждень толерантності».

Заступник директора з навчально-виховної роботи Левадна Вікторія Олександрівна зауважила, що впродовж тижня робота була спрямована на розуміння необхідності реалізації принципів толерантності в суспільстві, потребу злагоди, повагу до інших людей, їхніх думок, дотримання своїх переконань і визнання такого ж права за іншими.

План проведення тематичного тижня був насичений та різноманітний. Стіни школи були оформленні різними засобами наочності, зокрема: стіннівками з висловами видатних людей про терпіння і терпимість до інших, а також з інформацією про історію появи слова «толерантність». Окрім цього були ще розвішені самостійно підготовлені учнями яскраві тематичні стіннівки. Також  проводилися анкетування, тематичні конкурси й акції, класні години, круглі столи та бесіди на тему толерантності. Впродовж «Тижня толерантності» всі учні школи брали активну участь у заходах.

Під керівництвом  заступника директора з навчально-виховної роботи Левадної Вікторії Олександрівни учні 5 класу створили  «Дерево толерантності», яке символізує життя, мудрість, духовну культуру людства. Цей універсальний символ, який поєднує в собі небо й землю, силу й міць, – став основою для вираження почуттів, адже на нього діти клеїли власноруч вирізані сердечка – побажання всім жителям планети бути достойними називатися словом Людина.

Не обійшли стороною заходи й учнів 6-8 класів. Практичним психологом  Ткачук А.О. було підготовлено анкету «Чи проявляєш ти толерантність?» та запропоновано заповнити її. Результати були вражаючими, оскільки більшість дітей, які ще не зовсім розуміють поняття «толерантності», проявляли її в повсякденному  житті. Після проведення анкетування, перед дітьми стояло завдання заповнити «Ромашку толерантності», на пелюстках якої вони мали написати побажання однокласникам, іншим учням школи, вчителям, батькам і, навіть, незнайомим людям.

Педагог-організатор Акулова Ю.О. для учнів 9-10 класів провела класну годину з елементами гри, на тему «Планета  Толерантності». Діти мали можливість  зробити композицію, що символізує дружбу між людьми всього світу.

Тиждень Толерантності в нашій школі завершився проведенням акції для дітей  «Давайте візьмемось за руки!», в якій брали участь учні всіх класів. Метою акції  були:  активізація допитливості, розвиток активної життєвої позиції, розвиток комунікативних умінь. Проведення цієї акції дозволило «мешканцям школи» відчути себе єдиним цілим.  

Ткачук Алла Олександрівна