image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Як русалки «припливли» до Хортиці

На честь 50-річчя утворення Національного заповідника «Хортиця» заснована і прово-диться Запорізьким обласним центром туризму і краєзнавства обласна краєзнавча конференція учнівської молоді «Земля за порогами». Мета конференції: формування у молоді патріотизму і любові до своєї Батьківщини, розширення та поглиблення знань про  приро-ду і культуру Запорізького краю.

З усієї Запорізької області школярі і студенти надіслали науково-дослідницькі статті згідно з умовами конференції на  відбірковий етап у жовтні 2015 р. А в кінці листопада журі запросило авторів найкращих робіт до безпосередньої участі у конференції. Юні дослідники висту-пили з доповідями за темами своїх робіт. У секції «Етнографічне краєзнавство» ( напрямок: відображення острова Хортиця у легендах) наше місто та центр дитячого туризму ЦТКТУМ представляла Тетяна Солом’яник (гурт «Полазники», фольклорно-етнографічний гурток ЦТКТУМ, керівник Оксана Човпило) з науково-дослідницькою статтею про комплекс  українських народних звичаїв та обрядів Русального тижня «Полин чи петрушка?»  У статті розглянуто стан поінформованості людей про українську міфологію, зокрема, про русалок як частини української духовної культури. Тему статті авторка обрала після перегляду серій фото чарівних, загадкових і таємничих Хортицьких плавнів та програми «Легенди Запо-ріжжя №6 (Хто живе у тихому вирі?). Також Тетяна брала участь у етнографічній експедиції у с. Новомиколаївку у Зелені Свята, де дістала багато цікавої інформації з обраної теми від місцевих жителів. Опрацювавши одержану інформацію, літературу та інтернет-ресурси з теми, вона дійшла висновку, що образ русалки як істоти з риб’ячим хвостом, сформувався в уяві народів, основа господарської діяльності яких — рибальство і мореплавство ( Скандинавські країни, північне узбережжя Німеччини). Цей образ принесений в Україну у ХІХ ст. через чорноморські порти моряками. У цьому напрямку вже плідно працює запорізький художник Володимир Форостець. Ніби міфологія — не хліб, але сприяє збереженню національної ідентичності держави.

Науково-дослідницька робота Тетяни Солом’яник  відзначена почесним дипломом. Нині Тетяна навчається у 6-му класі ЗОШ №1.