image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Громадська акція триває

Останнім часом увага суспільства прикута до подій, пов’язаних з продовольчою та енергетичною блокадою Криму. Думки людей розділилися. Одні вважають. що це необхідно було зробити з перших годин оголошення підсумків «референдуму» і криків «Крим наш». Інші вважають, що не можна так чинити з людьми України, нехай і анексованої території. Проте активісти блокади змусили кримчан по-іншому поглянути на зв’язки з материковою Україною,  на виконання солодких обіцянок і реальних дій нинішньої влади півострова.

Найближчий до Мелітополя — блокпост активістів біля с. Чонгар, куди і їдуть, і везуть допомогу небайдужі мешканці Мелітополя та Мелітопольського району для учасників громадянської акції.

Відрізане світло

З 22 листопада поставки електроенергії на півострів з України повністю припинені. У Криму і Севастополі введений режим НС, діють графіки ава-рійних відключень електрики. Хоча, за офіційними даними російської влади, зараз республіка Крим майже повною мірою забезпечена енергією. Але, за словами тих, хто приїжджає з анексованої території, заяви кримської влади не розкривають всієї правди.

Як уточнив прес-секретар компанії «Укренерго» Зіновій Буць, зміни позицій протестуючих регіонального штабу щодо продовження ремонту по сьогодні немає.

Пам’ятати сторінки історії

28 листопада бійці «Правого сектора», що беруть участь у громадській блокаді Криму, вшанували хвилиною мовчання українців, знищених радянським режимом під час Голодомору 1932-1933 років, та побратимів, які загинули у зоні АТО.

Пронизливий холодний вітер не зупинив бійців, всі зняли головні убори, щоб схилити голови та вшанувати пам’ять жертв, загиблих у роки Голодомору. Отець Ігор місії «Евангельское милосердие» церкви «Слово жизни» відслужив молебень. І було незрозуміло, чи то вітер так шарпав папір, чи то тремтіли руки у виконуючого обов’-язки комбата 7-го запасного баталь-йону  Добровольчого українського корпусу ПР з позивним «Мирний», коли він вимовляв написані на ньому імена та позивні побратимів, які склали голови в зоні АТО за волю України. Присутні поклялись до останнього подиху захищати державу від ворогів та завжди пам’ятати про трагічні сторінки історії українського народу.

Доброволець з Росії підтримує блокаду

Слід зазначити, що на блокпостах громадської акції стоять з’єднані однією спільною метою люди різних національностей, віросповідань і віку. Доброволець «Азова» із позивним «Гриф» розповів, що він приїхав в Україну з Російської Федерації та цілком підтримує громадську акцію з блокування ввезення продуктів харчування до півострова.

— Я дуже здивувався, що цю акцію розпочали лише через два роки після окупації півострова, а не раніше. Блокада Криму важлива та необхідна. Це привід, щоб привернути увагу громадян України, також мешканців Росії та всієї світової спільноти до цієї ситуації…

«Гриф» з перших днів російської агресії зайняв проукраїнську позицію, тому з часом мусив виїхати з Росії. На своїй батьківщині він вів відеоблог, де висловлював антипутінську позицію, шукав та викладав у мережі Інтернет матеріали, альтернативні пропаган-дистським статтям російських засобів масової інформації.

— Я постійно висловлював свою думку через відеоблог. Це призвело до того, що останні місяці, коли я жив у Росії, я постійно ловив себе на думці про те, що я постійно чекав, що при-йде час, коли у двері постукають та звинуватять мене за 282 статтею в екстремізмі, за цією статтею в Росії карають тих, хто думає інакше, ніж влада, — зазначив «Гриф».

До речі, коли парубок приїхав в Україну, він хотів лише записати інтерв’ю з добровольцями з «Правого сектора» та полку «Азов» і викласти його у власному відеоблозі. Але після близького знайомства з українськими патріотами сам вирішив стати на захист нашої держави і вступив до лав «Азову». Про те, що приїхав в Україну, «Гриф» не жалкує.

— Мені тут подобається в першу чергу свобода, свобода слова, для мене це дуже важливо… Важко перебувати там, де твоя думка відрізняється від думок інших, і люди навколо ставляться до неї агресивно, а підтримувати проукраїнську позицію стає небезпечно.

Ситуація спокійна

За словами речника «Правого сектора» Олексія Бика, наразі на пропуск-ному пункті «Чонгар»  рух транспорту невеликий, ситуація спокійна. Також він зазначив, що учасники блокування Криму готові стояти, поки керівництво держави-агресора не виконає їхні вимоги. Серед них — визволення з в’язниць українських політв’язнів. Також учасники блокади дякують небайдужим мелітопольцям за підтримку.