image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Запалили свічки на знак пам’яті

27 листопада, напередодні  дня вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років, в Мелітопольському районі молилися за всіх, хто загинув під час тих страшних подій. Біля меморіалу жертвам Голодомору в Костянтинівці молодь та районне керівництво зібралися на мітинг-реквієм. Присутні на заході згадували страшні наслідки штучного голоду та висловлювали думку, що такі дії радянської влади були спрямовані на винищення україн-ського народу.

— З квітня 1932 по листопад 1933 року щодня гинуло близько 25 тисяч людей, звичайно, був неврожай 1932 року, але, на моє глибоке переконання, не це стало причиною тих страшних подій. Впевнений, що це умисне знищення нашого народу, — таку думку у своєму виступі висловив голова Мелітопольської райдержадміністрації Олександр Мангул.

IMG_3146
Голова Мелітопольської районної ради Олександр Мордик зазначив, що довгий час дані про Голодомор замовчувались керівниками Радянського Союзу, бо такими страшними діями народні вожді намагалися залякати українців та зробити з них покірну націю.

Костянтинівський сільський голова Тетяна Горбань наголосила, що штучний голод — це непоправна трагедія для України.

Під час мітингу школярі читали вірші, присвячені трагічним подіям, та слухали записи спогадів людей, які пережили Голодомор. В них свідки розповідали про страшні факти канібалізму, коли батьки їли своїх дітей, а дружини — своїх чоловіків. Від голоду люди пухли, розум паморочився, і вони думали тільки про їжу. На знак пам’яті про безневинно загиблих учасники мітингу запалили свічки та схилили голови під час хвилини мовчання.

IMG_3158Також в  усіх населених пунктах району відбулись мітинги-реквієми, покладання траурних вінків і композицій із житніх та пшеничних колосків до пам’ятних знаків, місць поховань жертв голодомору. У навчальних закладах району були проведені  уроки пам’яті, тематичні бесіди, інформаційні години, продемонстровані фільми та інші матеріали про голодомор в Україні. Відбулися екскурсії до пам’ятних знаків та місць поховання жертв голодомору.