image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Урочистості до Дня «Просвіти» на Запорожжі!

12 грудня 2015 року, у культурно-просвітницькому Центрі «Оріяна», який знаходиться у м. Запоріжжі, вул. Комсомольська 30, відбулися збори присвячені 147-й річниці від дня створення Товариства «Просвіта».

Голова Товариства «Просвіта» ім.. Т.Г.Шевченка Олег Ткаченко доповів присутнім активістам про минулі досягнення та окреслив перспективи на майбутнє. Олег Валентинович акцентував увагу, на розвитку започаткованої справи: створення Культурно-просвітницького Центру «Оріяна» та історико-етнографічного музею «Млин» на базі культурно-історичної пам’ятки місцевого значення «Млин Нібура».

Присутній на зборах Юрій Рожко (перший голова Запорізької «Просвіти», ініціатор відродження «Просвіти» та створення осередку ще у далекому 1989 році) у своєму виступі поділився давніми спогадами. Нагадав просвітянам, що другий осередок «Просвіти» у далекому 1989 році було організовано паном Ткаченком на Мелітопольщині. І побажав плідної праці на просвітянській ниві Олегу Ткаченку, чинному голові просвітян, який гідно перейняв почесну естафету.

Далі, просвітяни у виступах підбиваючи підсумок роботи за минулий рік, дарували для Центру «Оріяна» речі побутового, національно-культурного призначення: картини, рушники, гончарні вироби. Особливо відзначилися Мелітопольські просвітяни, скульптор Анатолій Михайлович Марінченко, привіз і подарував для майбутньої експозиції «Україна від витоків до сьогодення» унікальну неперевершену роботу: «Сонячна Україна».

Після урочистої частини відбулося традиційне, неформальне спілкування за чашкою травного чаю з домашньою випічкою.

 

Відповідальний секретар

Товариства «Просвіта» ім.. Т.Г.Шевченка

Галина Єгорова