image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Фактори успіхів і недоліків

ranЗменшується поголів’я корів

Різке зниження худоби може підірвати усю галузь тваринництва та призведе до зростання цін на м’ясо та молоко. В сільгосппідприємствах Мелітопольського району станом на 1 листопада кількість корів становила 833 голови, що на 218 голів менше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Повністю скорочено поголів’я корів в СБК «Дружба» – 243 голови.

За словами начальника управління агропромислового розвитку Михайла Данченка, така критична цифра зумовлена двома причинами. По-перше, висока собівартість молока. Так, ціна дизельного палива в порівнянні з минулим роком виросла на 21%, на воду – на 46%, на електроенергію – на 27%, єдиний податок для сільгосппідприємств виріс майже в 22 рази, орендна плата на земельні паї – на 25%. І, як результат, висока собівартість продукції тваринництва. По-друге, низькі закупівельні ціни на молоко. Станом на 1 листопада собівартість 1 літру молока сільгосппідприємств становила близько 6 грн., ціна реалізації – 4,80 грн. Таку тенденцію треба негайно змінювати. І робити це можна лише на державному рівні.

Рослинництво — локомотив галузі

Але є в роботі аграріїв і позитивні моменти. Так, спеціалісти управління агропромислового комплексу Мелітопольської райдержадміністрації стверджують, що темпи зростання валової продукції сільського господарства покращилися. Це відбулося завдяки галузі рослинництва. Зернових культур намолочено у початково-оприбуткованій вазі 124,9 тис. тонн зерна, урожайність склала 30,7 центнер з гектара. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року вал зерна збільшився на16,3 тис. тонн. Добрі показники дав також урожай соняшника та сої.

Що впливає на рейтинг

Нажаль, поки низькі результати дає рейтинговий показник «Виробництво валової продукції сільського господарства за всіма категоріями господарств на одиницю сільського населення». Мелітопольський район згідно рейтингу соціально-економічного розвитку міст та районів зайняв 19 місце в області за цим показником. Основна причина – район посідає перше місце по чисельності сільського населення у Запорізькій області. А вона складає 46, 9 тис. осіб, що в 1,8 рази більше ніж найбільш заселений район, який іде після Мелітопольського – Оріхівський. Найбільш заселені населені пункти, які знаходяться біля м. Мелітополь: с. Костянтинівка, с. Семенівка, с. Вознесенка, в яких проживає 20,5 тис. сільського населення. Враховуючи те, що присадибні ділянки в даних населених пунктах до 0,2 га, а в іншій сільській місцевості до 0,5 га, що зумовило виробництво валової продукції в господарствах населення менше, ніж у інших районах. А ще, той фактор, що частина населення, яка проживає в сільській місцевості – працює в м. Мелітополь.

Тож, питання виконання прогнозних показників розвитку агропромислового комплексу району постійно знаходиться на контролі управління агропромислового розвитку. Для цього проводиться щомісячний моніторинг виробництва продукції сільського господарства.