image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Озимі посіви виживають на грані ризику

11:57 17.12.2015

Сьогодні на полях Мелітопольського району 2000 га озимих зернових культур перебувають у доброму стані. Але, при всьому при цьому, погода аграріїв Мелі-топольського району не радувала — восени були складні кліматичні умови для проведення польових робіт. Про це розповів начальник районного управління агропро-мислового розвитку Михайло Данченко. — Як в орному, так і в метровому шарі ґрунту повністю була відсутня продуктивна волога. Але господарства нашого району, розуміючи те, що озима пшениця — це головна продовольча культура району, з великим ризиком для себе провели сівбу озимих зернових культур в сухий ґрунт. Так, у жовтні спосте-рігалася тотальна ґрунтова посуха. Лише в третій декаді              жовтня у нас випало 17,3 міліметра опадів, це 75% до місячної норми. Це дало змогу зволожити ґрунт, але цього було недостатньо для того, щоб зерно проросло, і ми змогли б отри-               мати сходи. І тільки в листопаді в нас випало 71,1% міліметра опадів. Тобто 182% місячної норми. І це для нас вже добрі результати.

Загалом же, при плані 30 тис. 471 га було посіяно                                      26 тис. 847 га, тобто 88% від запланованого. Сьогодні на полях 9500 га (36%) зернових культур мають задовільний стан, і решта посівів -15 тис. 115 га або 58% — це посіви, які наразі слабкі та зріджені.

Подальша ж доля озимих культур буде залежати від того, які будуть кліматичні умови.

— Ми сподіваємося на те, що наші посіви все ж таки збережуться. І повесні ми отримаємо нормальний розвиток рослин. Озимі, які перебувають у стадії шильця, де 2-3 листочки, більш стійкі до перезимування. А загрози можуть зазнати ті, де                               1-2 листочки. Найнебезпечніші морози для нас в лютому. Того року температура падала нижче мінус 20 C.

Мінусова температура біля вузла кущіння посівів не до-              сягла критичної точки, але побоювання з цього приводу є.

— В цьому році є загроза, тому що на багатьох полях обробіток ґрунту проводився мілкий, бо була цілковита ґрунтова посуха.

Є ще одна небезпека для озимини. Наразі чимало клопоту господарствам аграріїв завдають гризуни, для життєдіяльності яких склалися сприятливі умови.

— Гризуни розмножуються на тих полях, де раніше був посіяний соняшник, там, де були пожнивні рештки. Крім того, дуже багато було мишей на посівах люцерни. Більшість господарств району вже провели відповідні процедури по боротьбі з гризунами.

Наразі сільгоспвиробники району постійно перевіряють стан посіяної озимини, спостерігають за розповсюдженням гризунів для своєчасного реагування, а також дбають про якісну підготовку до проведення весняного комплексу польових робіт — запасаються добривами.