image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Володимир Тимошенко — легендарна людина Мелітополя

12:06 17.12.2015

10 грудня в Мелітопольському міському краєзнавчому музеї відкрилась виставка, присвячена 80-річчю з дня народження Почесного громадянина м. Мелітополя Володимира Тимошенка. За словами співробітника краєзнавчого музею Ольги Фоміної, в музеї вже кілька років працює зал з почесних громадян міста. І на сьогодні їх вже близько 60. Але, нажаль, є ті, хто пішов з життя. Саме тому ми нагадуємо кожному громадянину, що були такі люди в нашому місті, які творили історію рідної землі, і пам’ять про них живе і понині.

Володимир Тимошенко з 1974 по 1980 роки займав посаду директора Мелітопольського заводу «Автокольорлит», а з 1980 — директора Мелітопольського моторного заводу. У ці роки на підприємстві були впроваджені перші роботокомплекси. До того ж за ініціативи Володимира Петровича побудовані база відпочинку заводу і піонерський табір «Зміна», оздоровчо-відновлюваний комплекс, санаторій-профілакторій, два дитячі садки тощо.

На відкриття виставки прийшли колеги та друзі Володимира Петровича, серед яких були Анатолій Савьолов та Олександр Павлюченко. Так, Анатолій Савьолов поділився спогадами про Володимира Тимошенка і подарував музею книгу «Время. События. Лица», в якій він згадує про рідний завод, його трударів, товаришів. У числі згаданих особливе місце займає і Володимир Тимошенко.

— Він був знаковою людиною. Я знав його давно і дуже добре. У Володимира Петровича можна було багато чому навчитися. Наприклад, казати правду в очі. Він завжди відстоював інтереси міста Мелітополя, все, що зараз в нас є — це справа його рук. Володимиру Петровичу личило керувати — він майстерно організовував трудовий колектив.

На виставці були представлені фотокопії та муляжі нагород, документи, що показують життєвий та трудовий шлях Володимира Тимошенка: ордени «Трудового червоного прапора, «Дружба народів», «Знак пошани», медалі «За доблесну працю в ознаменування 100-річчя з дня народження В. І. Леніна», «Ветеран праці». До того ж Володимир Петрович був удостоєний звання Заслуженого машинобудівника УРСР.

Виставка, присвячена людині-легенді Володимиру Тимошенку, триватиме впродовж 3 місяців, з нею ознайомитися можуть всі охочі мешканці міста та  його гості.