image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Проти згубного тягаря для аграріїв

IMG_3545Аграрії Мелітопольського району та всієї Запорізької області 17 грудня на сільгосптехніці дружними рядами вишикувались вздовж основних автошляхів. Таким чином вони висловили свій протест проти прийняття нового податкового кодексу України та проекту Закону України «Про створення конкурентних умов в оподаткуванні та стимулюванні економічної діяльності в Україні». В цих державних документах пропонується відмінити спеціальний режим в оподаткуванні сільського господарства. Таким чином, витрати сільгосппідприємств України збільшаться приблизно на 30 мільярдів гривень на рік.

— Ми протестуємо проти незаконного, як ми вважаємо, прийняття Верховною Радою нового податкового Кодексу і формування бюджету 2016 року на основі цього кодексу, який не був обговорений з громадськими організаціями, не був обговорений з економічною елітою країни. Його прийняття призведе до того, що аграрний комплекс, який є локомотивом економіки держави і на якому сьогодні фактично тримається Україна, буде повністю знищено, — висловив свою думку голова Аграрного союзу України у Запорізькій області Анатолій Тиховод.

Сільгоспвиробники вважають, що такі дії керівництва держави призведуть до банкрутства більшості підпри-ємств, і, як наслідок, росту безробіття на селі і занепаду населених пунктів у районах.

— Це призведе до занепаду всього сільського господарства. Справа в тому, що якщо приймуть цей податковий кодекс, подорожчає все: від пшениці і до хліба, яйця, молоко. А в результаті, люди, і так бідні, стануть ще біднішими. Вони не зможуть купити всі ці продукти, а сільське господарство розвалиться, тому що у нас не буде коштів, — вважає директор приватного підприємства «Терра ВОМ» Сергій Зінченко.

Голова Аграрного союзу України в Мелітопольському районі Василь Масалабов наголошує, що при збільшенні податкового навантаження на аграріїв підприємства просто не зможуть розвиватись.

— Захист рослин подорожчав в три рази, добрива — в три, чотири рази, а наша продукція лише в два рази. Якщо заберуть в нас ще податок на додану вартість, а це 25-30 мільярдів на рік, то ми почнемо не жити, а виживати. І навряд чи ми зможемо розвивати галузь, купувати сучасну техніку, піднімати зарплатню працівникам, все буде лише розвалюватись.

На думку голови Аграрного союзу України у Запорізькій області Анатолія Тиховода, ці непопулярні зміни в подат- ковому законодавстві заженуть аграрний бізнес у тінь і збільшать тиск на середній та малий бізнес. А аграрії хочуть працювати чесно, бо розуміють, що від їх діяльності залежить і добробут рідних сіл, розвиток яких аграрії активно підтримують, вкладаючи власні кошти.

Сільгоспвиробники зазначають, що на території Європи Україна чи не єдина держава, в якій сільгосппідприємства не отримують ніяких дотацій, і наводять приклади ведення аграрної політики інших країн.

— Всі цивілізовані країни надають дотації агробізнесу, причому у таких розмірах, що нам і не снилося. Польща в 27 разів більше підтримує сільгоспвиробників, ніж Україна… Наразі ми тільки почали вставати з колін, а нас знову хочуть покласти на лопатки, —  розповідає Анатолій Тиховод.

Учасники акції протесту також наголошують, що вони неодноразово подавали уряду та Кабінету Міністрів свої пропозиції щодо змін в оподаткуванні, та поки що вони  не були почуті. Так, директор приватного підприємства Микола Кишко зазначає, що аграрії вимагають фіксованого податку за один гектар землі, і його розмір слід розраховувати за особливостями природних умов тієї чи іншої території, бо на Півдні країни, у зоні ризикованого землеробства, не можливо платити такі ж податки, як, наприклад, на заході чи у центрі країни.

Слід зазначити, що акція протесту також відбулася під стінами Верховної Ради.

Поки народні депутати не підтримали ані новий податковий кодекс, ані законопроект. Рішення за ними вони при-йматимуть цього тижня. Аграрії ж запевняють, що у разі затвердження цих документів у запропонованій розробниками редакції, вони вдадуться до радикальних дій, таких як перекриття магістральних автошляхів, масові страйки та багато інших.