image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

«Слово перемагає шаблю»

IMG_038221 грудня в конференц-залі ТДАТУ відбулася зустріч з доктором історичних наук, провідним науковим співробітником, директором Науково-дослідницького інституту козацтва при Інституті історії України Національної академії наук України Т.В.Чухлібом.

Тарас Васильович – автор багатьох книг з історії України, Росії, Польщі та ін.. Цього дня в Мелітополі він презентував свою нову книгу «Мечом и оралом. Донбасс – древняя земля Украины».

Давнє минуле Донбасу як історичного регіону України насичене цікавими і маловідомими сторінками. З XVI століття, зазначається в преамбулі, степові приазовські землі  між річками Дніпро і Дон були ареною протистояння різних народів, та у другій половині XVII -XVIII століть цією пограничною територією оволоділи українські козаки.

З допомогою «меча» і «орала» українці засновують в Дикому Полі свої поселення, від яких беруть початок багато міст, селища і села в межах сучасної Східної України.

IMG_0376Дослідник історичного минулого шукає для себе й допомагає знайти іншим відповідь на питання: чому багато жителів шахтарського Донбасу мають характерні для історичних українських козаків прізвища, а чимало міст і сіл мають старовинні назви, пов’язані зі славною історією цього прадавнього краю України; чому сьогодні сучасна Українська держава воює за те, щоб Донецька і Луганська області залишалися її невід’ємною частиною…  Кожен по-своєму робить свій внесок у цю боротьбу. Історик Тарас Чухліб обрав своєю зброєю СЛОВО.  Недаремно епіграфом до твору  «Мечем і оралом» взяті слова з «Книги пророка Исайи»  (гл.2, стр.4): «…И будет Он судить народы, и обличит многие племена; И перекуют мечи свои на орала, и копья свои – на серпы: Не поднимет народ на народ меча…» Так і  сам автор стоїть на тому, що слово перемагає щаблю.

IMG_0002 Видання розраховане на широке коло читачів і, судячи з активності учасників зустрічі в обговоренні теми, в тривалості спілкування, яке часом набувало ознак дискусії (до речі, аудиторія була досить багатогранною як за віковими, так  і за іншими критеріями оцінки), можна не сумніватись, що це історичне дослідження стане для багатьох цікавим і корисним.

До Мелітополя Тарас Васильович Чухліб прибув разом з воїном АТО,  представником полку «Азов» — позивний Яромир, —  який запропонував присутнім книгу з серії «Бібліотека Азову» «Казки для дорослої малечі». Вона також викликала зацікавленість учнів IMG_0008і студентів.