image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

«Маленькі бойки» завітали до Мелітопольщини

IMG_0036На тому тижні мешканці нашого краю зустрічали талановитих гостей — дитячий зраз-ковий фольклорно-етнографічний ансамбль «Маленькі бойки» з Івано-Франківщини. Цей візит маленьких артистів став відповіддю на візит до Івано-Франківська мелітопольського колективу — народного ансамблю бандуристів «Джерела».

Дитячий колектив має багату історію — започаткували його у далекому 1988 році. Вже 28 років «Маленькі бойки» прославляють нашу країну національними піснями і прищеплюють українцям любов до звичаїв і традицій. Кілька років тому юні «бой-              ки» взяли участь у відкритті Різдвяної ялинки у Ватикані, де співали Папі Римському, і вже восьмий рік поспіль колядують та щедрують у президента України.

Як розповіла керівник колективу Наталя Шпак, «Маленькі бойки» зараз налічують 40 талановитих співаків від 4 до 16 років.

— У Мелітополі «Маленькі бойки» вперше. Вже з перших хвилин місто справило на нас гарне враження. Ми приїха-             ли ознайомитися з вашим містом, вашим колективами, традиціями і містом, а із собою привезли бойківські колядки та фольклорні пісні, — каже Наталя Шпак. — Ми збираємо пісні у своєму краї та кладемо їх на музику — таким чином намагаємося зберегти культуру бойок — маленького етносу українців.

Прославляючи Різдво і Україну, маленьки гості Мелітополя відвідали дитячу музичну школу № 1, НВК-16, Палац творчості, краєзнавчий му-зей, зустрілися з військово-службовцями 25-ї Гвардій-ської  авіабригади, а також ще відвідають ЗОШ № 14, № 24, ДЮСШ № 1.

Встигли діти і відпочити. Так, подарунком для артистів з ансамблю стала екскурсія на військовий літак транспортної авіації Іл-76. Військові із задоволенням показали артистам  літак зсередини. А дітлахи із захопленням роздивлялися транспортний лайнер та фотографувалися у кабіні пілота.

Як розповів голова громадської ради Рожнятівської райдержадміністрації Богдан Абрам, який відвідав Мелітополь разом з «бойками», на Івано-Франківщині є військові літаки — МІГи, але це винищувачі, вони не такі великі за своїми розмірами. Тому екскурсія дуже сподобалася як дітям, так і дорослим. Також сюрпризом для «бойок» став візит до ролер-центру, де дітлахи змогли покататися та  поспілкуватися з ровесниками з СШ-25.

У подарунок за виконані пісні діти також отримали солодкі призи, мелітопольське черешневе варення, бджолу Меліту і сувенірних ляльок в національних костюмах. Також колективу була вручена Подяка виконавчого комітету Мелітопольської міської ради Запорізької області за багаторічну плідну працю, творче ставлення до своєї справи, вагомий внесок у розвиток фольклорного мистецтва та зміцнення культурних зв’язків регіонів України.

Голова громадської ради Рожнятівської райдержадмі-ністрації Богдан Абрам і керівник колективу «Маленькі бойки» Наталія Шпак подякували міському керівництву за теплий прийом, а також передали в подарунок міському голові Сергію Міньку картину з зображенням українських Карпат.

А 14 січня  на  Старий Новий рік на головній площі міста всі мелітопольці насолоджувалися чудовим співом бойок, які славили Різдво і Україну.

У рамках гастролей «Маленькі бойки» відвідали і мешканців Мелітопольського ра-йону, яким також подарували святковий концерт. Дітлахи-співаки порадували районних керівників і представників відділів і підрозділів райради та райдержадміністрації щедрівками, колядками, різдвяними привітаннями.

Звертаючись до юних виконавців народних пісень, голова райдержадміністрації Олександр Мангул висловив впевненість, що після таких гарних щедрівок справи у Мелітопольському районі підуть вгору та побажав колективу творчих успіхів.

За гарний виступ талановитим дітям подякував голова районної ради Олександр Мордик та від імені всіх трударів Мелітопольського краю передав колективу дари Ме-літопольщини.

У відповідь на такий  теплий прийом глядачам подякувала керівник ансамблю Наталя Шпак. Виступ «Маленьких бойків» нікого не залишив байдужим, присутні віддячили юним талантам за майстерність гучними оплесками та щирими посмішками.