image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Морози не завдали шкоди посівам

1352792942_ozimye-5Січневі морози не завдали шкоди озимим культурам на полях Мелітопольського району. Про це повідомив начальник управління агропромислового розвитку Михайло Данченко.

— Станом на 25 січня мінімальна температура повітря склала -15, 3 градуса по Цельсію, мінімальна температура ґрунту — 15 градусів.  Біля вузла кущіння температура доходила до — 8 градусів нижче нуля. Але це не склало за-грози для озимих культур. Бо критичною позначкою для ослаблених посівів озимої пшениці є 14,2 градуса нижче нуля, а для озимого ячменю — 10,1. Промерзання ґрунту становить 27 см.

В той же час перед сільгосп-виробниками району стоїть ще одне важливе завдання — вони готуються до проведення весняно-польових робіт.

— Вже закуплено 3,9 тис. тонн мінеральних добрив. Із них 3,6 тис. тонн — азотних добрив для весняного підживлення, адже спеціалісти сільських господарств розуміють, що ослаблені посіви треба підживити по мерзлоталому ґрунту.  Крім того, закуплено 300 тонн складних добрив, які будуть використані при посіві ярових і зернових культур. Також на 100% господарства району забезпечені насінням ярих зернових культур, проходить закупівля насіння технічних культур. Крім того, в нас є 500 тонн насіння ярих зернових культур в Страховому фон-ді, який буде використано в разі необхідності для підсіву або пересіву озимих культур, — розповів Михайло Данченко.

Аграрії Мелітопольщини наразі готують техніку до весняно-польових робіт, триває закупівля дизельного паль- ного.

— На весняно-польових роботах будуть працювати 680 тракторів, 403 сівалки, 423 культиватори. На сьогодні проходить ремонт техніки в майстернях сільськогосподарських підприємств. Господарства району також приступають до закупівлі дизельного пального, фактично до потреби ми закупили 30%.

Озимі культури постійно знаходяться під пильним наглядом спеціалістів сільськогосподарських підприємств.