image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Акт Злуки — приклад для всіх українців

IMG_3063Мелітопольський район відзначив День Соборності України. Це свято сягає корінням в день проголошення в 1919 році Акта возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Голова райдержадміністрації Олександр Мангул та голова райради Олександр Мордик зазначили, що сьогодні, після більш ніж двох десятків років незалежності, проблема соборності України є не менш актуальною.

— Я вітаю вас з Днем Соборності України, з 97-ю річницею проголошення акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Та подія, яка відбулася 22 січня 1919 року в Києві на Софійській площі — це наша з вами історія, це глибокий слід в серці кожного українця. Суть цього свята полягає в тому, що саме акт возз’єднання, злуки двох частин України є символом прагнення єдності та соборності. Це знак того, що ми, українці, незалежно від мови, якою ми спілкуємося, етнічної приналежності та місця, де ми живемо. Сьогодні в цей буремний час ми знову ж таки захищаємо нашу країну, як і багато років тому робили наші прадіди. Я сьогодні дякую всім, хто був на Майдані, хто відстоював гідність україн-ського народу. Я дякую нашим воїнам, які з перших днів війни на сході України добровільно пішли захищати наші кордони. Я вдячний і волонтерам, які виконують дуже тяжку місію і завдяки їм наші хлопці почуваються впевнено. Я сьогодні дякую кожному українцю. Цей день — це змога ще раз згадати, що Україна єдина, соборна та незалежна, — звернувся до присутніх Олександр Мангул.

Голова райради Олександр Мордик підкреслив, що тільки в єдності наша сила.

— Минуло майже сторіччя, коли на Софійській площі від-булося проголошення акту Злуки. Ця подія дуже важлива для всіх українців, в першу чергу для українських патріотів, які мріяли та прагнули жити у вільній, демократичній країні. Більше року тому в нашому районі стартувала безстрокова акція «Об’єднаймо Україну». Мета цього проекту є очевидною, тому що за весь час існування української держави, на жаль, об’єднання в душі кожного українця так і не сталося. Нас намагалися весь цей час якось роз’єднати, не розуміючи того, які можуть бути наслідки ось такої непродуманої політики. У рамках акції ми вже провели 12 різних заходів, і я відчував, що мешканці району розуміють проблему і хочуть жити в нормальному цивілізованому суспільстві, вільній, єдиній державі під назвою Україна.

IMG_3051На урочистостях також були присутні волонтери  та учасники АТО, які сьогодні боронять рідні кордони. Згадали й загиблих героїв, які назавжди залишаться в нашому серці.

За значний особистий внесок у допомогу Збройним Силам України, налагодження співпраці між військовослужбовцями та жителями області, національно-патріотичне виховання молоді та з нагоди Дня соборності України отримали Подяки від Запорізької облдержадміністрації голова правління ГО «Центр «Побратим» Світлана Алексєєва, президент БО «Благодійний фонд «Ліга чарівників» Олена Стрі-лецька. Грамотами управління з питань внутрішньої по-літики та зв’язків з громад-ськістю Запорізької облдерж-адміністрації нагородили волонтера Людмилу Шведюк та учасника АТО Олега Кушнаренко. Також від департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запо-різької облдержадміністрації отримали грамоти учасник АТО Олексій Грищенко та волонтер Надія Дребот. Відзначили грамотами райради та райдержадміністрації й інших активістів.