image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Прокурор Владислав Куценко: «Необхідно провести ревізію формувань, які вчиняють злочини під виглядом патріотів»

12606751_627274114079358_117957696_nГенеральна прокуратура вважає за необхідне вжити дієвих заходів задля притягнення до відповідальності представників формувань, які фактично під гаслами патріотичних та волонтерських рухів почали здійснювати злочини на території України. Про це повідомив прокурор Генеральної прокуратури України Владислав Куценко (на фото). «Останнім часом почастішали випадки, коли бандити під прикриттям прапорів пат-ріотичних організацій скоюють злочини. Потрібно почати ревізію цих формувань», — сказав він.

За словами Владислава Куценка, ці організації виходять з-під контролю держави, і це потрібно припиняти.

Так, наприклад, на початку цього року на турбазі відпочинку в урочищі «Драгобрат» п’ятеро членів Правого сектора, одягнені у камуфляжну форму, вчинили зухвалу бійку, під час якої завдали працівникам закладу тілесних ушкоджень у вигляді різаних ран, множинних гематом голови, а також одній людині зламали ногу. Наносячи побої цивільним особам, бійці Правого сектора вигукували патріотичні гасла та називали себе бійцями АТО.

Всіх п’ятьох ініціаторів бійки було затримано. Ведеться слідство. Відповідно до наявної інформації, вказані представники Правого сектора причетні також до вчинення інших злочинів. Зокрема, у Львів-ській області за їх участю було викрадено автомобіль, власника якого «патріоти» побили, а потім возили у багажнику його власного автомобіля. В Івано-Франківській області ці ж особи зухвало познущалися з персоналу однієї із за-правних станцій. Весь колектив АЗС під загрозою застосування зброї вони силоміць змусили стати на коліна та  заспівати гімн України, знімаючи при цьому цей процес на відеокамери.

У Запорізькій області з боку представників окремих так званих патріотичних формувань та організацій також почастішали напади на простих громадян, зафіксовано факти здирництва, хуліганства, шахрайства.

На початку січня цього ро-ку представники так званої са-мооборони вчинили напад на мешканця м. Запоріжжя. За попередніми даними слід-ства, так звані «патріоти», одя-гнені у камуфляжну форму, зупинили автомобіль потерпілого, якого силою витягли з автомобіля, побили і підкинули в автівку сепаратистські листівки та речовину, схожу на наркотики, після чого, бажаючи підставити потерпілого, викликали працівників поліції, та завідомо неправдиво звинуватили останнього у протиправній діяльності.

На цьому протиправна діяльність так званих «патріотів» у камуфляжах не припинилась. 15 січня вони вчинили хуліганські дії, закидавши фасад будівлі Прокуратури Запорізької області яйцями та, фактично здійснюючи тиск на слідство, вимагали притягнути до кримінальної відповідальності вищезазначеного потерпілого.

За наслідками вказаних по-дій розпочато кримінальні провадження. Ведеться слідство.

«Закон для всіх один. Нікому не дозволено бити людей, залякувати людей, незаконно використовувати зброю. Навіть якщо ти одягнув на себе камуфляж, навіть якщо ти член Правого сектора чи самооборони, або ветеран АТО — ти не маєш права принижувати гідність інших людей, допускати самоуправство та хуліганські дії», — за-значив прокурор Владислав Куценко.

За його словами, криміналітет, шукаючи «дах», почав записуватись у лави патріотичних організацій, таких як Правий сектор, самооборона, розставляти своїх людей на блокпостах. Через це всьому цьому треба покласти край. В окремих випадках люди, які  неодноразово перебували під слідством або були судимими чи входили до злочинних угруповань, переодягнулись у камуфляжну форму та назвали себе патріотами або волонтерами з метою й надалі безперешкодно здійснювати злочини.

«Де беруть гроші ці так звані «патріоти», які розгулюють вулицями у камуфляжі? Кого вони представляють? Звідки фінансуються? Все це ми обов’язково з’ясуємо. Але вже точно зрозуміло, що ані державу, ані простих людей вони точно не представляють. Люди вже втомились від таких «патріотів» та їх зухвалої поведінки. Якщо ти дійсно патріот та волонтер, то займайся своєю безпосередньою діяльністю, допомагай бійцям у зоні АТО, вози провізію солдатам, а якщо ти злочинець-мародер або здирник чи хуліган, то твоє місце у в’язниці» — резюмував Владислав Куценко.