image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Лунала в лісосмузі сокира дроворуба

007На території району браконьєри продовжують знищувати лісосмуги. Так, за три тижні 2016 р. лісовою охороною було складено п’ять адміністративних протоколів на горе-лісорубів.  Про це повідомив головний інженер з охорони лісу державного підприємства «Мелітопольське лісомисливське господарство» Михайло Мигрин. Впродовж минулих вихід-них спеціалісти господарства під час планового рейду також затримали людей, які займалися незаконною вирубкою. Три протоколи складені за статтею 65 адміністративного кодексу України «Незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка» і один за статтею 73 «Засмічення лісів відходами». Під час складання протоколів порушники свою провину не визнавали та відмовлялися віддавити знаряддя, яким рубали дерева.

Більшість горе-лісорубів, спійманих на гарячому, надають лісовій охороні письмовий дозвіл від сільської ради на проведення санітарної вирубки сухостою. Та без погодження зі спеціалістами лісгоспу ці довідки недійсні.

— Для того, щоб провести заготівлю дров, необхідно, щоб до лісосмуги, де це планується зробити, виїхали спеціалісти, які проведуть відведення дерев, що підлягають вирубці, оформлять техноло-гічну карту. І тільки після цього дозволено проведення рубки. Вона повинна відбува-            тись у присутності працівника лісгоспу чи екологічної ін-спекції. Те, що наразі люди самі проводять рубку  з цими довідками — незаконно. І за це існує адміністративна відпо-відальність, — роз’яснив Михайло Мигрин.

За словами працівників лісгоспу, 90% браконьєрів вирубують ліс у промислових масштабах для подальшого продажу.

А ось серед мисливців ра-йону спеціалісти лісової охорони констатують зменшення кількості порушень, зокрема, факти браконьєрства не спостерігаються.

Спеціалісти лісгоспу звертаються до громадян з проханням не нищити природу та дотримуватись вимог лісового законодавства. Рейди з  виявлення порушників на території лісгоспу будуть продовжені.