image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Стаття обмеж виїзду

ministerstvo-yustitsiyi-ukrayiniВи плануєте відпочити або виїхати у справах  за кордон?  Радимо пересвідчитись, чи не маєте ви невиконаних зобов’язань, покладених на вас судовим рішенням, у тому числі аліментних.

Порядок здійснення права громадян України на виїзд з України і в’їзд в Україну, порядок оформлення документів для зарубіжних поїздок, випадки тимчасового обмеження права громадян на виїзд з України, порядок розв’язання спорів у цій сфері регулює Закон України «Про порядок виїзду з України та в’їзд в Україну громадян України».

Положеннями статті 6 цього Закону встановлено, що громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у видачі паспорта або громадянинові, який має паспорт, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон, зокрема у випадках, якщо діють неврегульовані аліментні, договірні чи  інші невиконані зобов’язання — до виконання зобов’язань, або розв’язання спору за погодженням сторін у передбачених законом випадках, або забезпечення зобов’язань заставою, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, або він ухиляється від виконання  зобов’язань, покладених на нього судовим рішенням, — до виконання зобов’язань.

Можливість обмеження права виїзду з України встановлена також і у відношенні іноземців та осіб без громадянства. Так, згідно з Законом України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства»  передбачено, що виїзд з України вищевказаних осіб може бути відкладено до виконання ним майнових зобов’язань перед фізичними та юридичними особами в Україні.

Тимчасове затримання або вилучення паспорта в таких випадках здійснюється, зокрема, органами Державної прикордонної служби.

Отже, наявність в особи невиконаних зобов’язань, покладених на неї судовим рішенням, у тому числі аліментних, є підставою для обмеження її у праві виїзду за межі України.

Таким чином, якщо на виконанні в органі державної виконавчої служби знаходиться виконавче провадження, державний виконавець має право на звернення до суду з відповідним поданням.

Підставою для зняття Адміністрацією Державної прикордонної служби  особи (боржника) з контролю в цьому випадку є постанова державного виконавця про закінчення виконавчого провадження у зв’язку з повним фактичним виконанням виконавчого документа.

Таким чином, у разі, якщо ви маєте намір виїхати за межі України, для уникнення неприємних сюрпризів на кордоні, рекомендуємо вам звернутись до відділу державної виконавчої служби за місцем вашого проживання для з’ясування наявності на виконанні у відношенні вас виконавчих документів.

 

Провідний спеціаліст відділу організації та контролю за виконанням рішень УДВС Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області     О.С.Єрмакова