image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Коли калькулятор зовсім не потрібен

Jpeg

В минулому номері «НД» ми розповідали, що вчитель математики з Новгородківської школи Ігор Лахтіонов переміг у регіональному етапі конкурсу з усного математичного рахунку. При зустрічі із нашими кореспондентами він запевнив, що зупинятися на досягнутому не збирається.

Захоплення — математика

Про конкурс Ігор Лахтіонов (на фото) дізнався восени минулого року та без вагань вирішив взяти в ньому участь, бо математикою захоплюється ще зі школи.

Разом з педагогом участь в змаганнях взяли учні з другого по дев’ятий клас, на жаль, потрапити до регіонального етапу конкурсу їм не вдалося. Тож діти вболівали за свого педагога вдома.

Педагог зізнався, що сам він ніколи не користується калькулятором і не радить це робити своїм учням.

— На уроках я всіх дітей прохаю, щоб вони вирішували в умі, тому що як би там не було, а мозок треба тренувати, щоб він працював у нормальному режимі. Сам я калькулятори не визнаю.

З усмішкою Ігор Станіславович зазначає, що такі тренування даються взнаки — в магазинах обрахувати вчителя продавцям не вдається.

У вільний час — гра в шахи та доміно

Що ж до повсякденного життя, то й у ньому педагог віддає перевагу інтелектуальним розвагам, таким як шахи та доміно. До речі, друга половинка Ігоря Лахтіонова — Катерина Олегівна також вчитель математики, тож поділяє захоплення чоловіка.

— З нею ми граємо. Правда, шахи вона не дуже полюбляє. А так, в доміно, буває, ввечері граємо. Частіше виграю я, але вона також сильний конкурент, — ділиться вчитель.

Налаштуватись на експеримент

Новгородківська школа — це перше місце роботи Ігоря Лахтіонова, в ній він працює два роки і вже є класним керівником у десятикласників. І хоча до навчального закладу він їздить з Вознесенки, своєю роботою задоволений.

— Діти дуже добрі, дуже до них звик. Хоч і нелегко добиратися на роботу, хоч і рано треба просинатися, але їх покинути не можу, — каже педагог.

Таким же молодим спеціалістам, як він сам, Ігор Лахтіонов радить не боятися експериментувати та проявляти творчість у роботі.

— Вчителям я пораджу самим активно брати участь в конкурсах. Дітям подобається, коли вчитель активний, коли він пропонує нові форми занять та змагань.

Зараз Ігор Лахтіонов готується до Всеук-раїнського етапу конкурсу з усного рахунку, який відбудеться у Львові в березні. Переможець фінальної частини змагань продовжить боротьбу за першість на міжнародному рівні. Педагог розповів, що сподівається на перемогу, хоча визнає — суперники у нього гідні. Школярі ж вболівають за свого педагога.

— Ми бажаємо йому перемоги та хочемо ще більше ним пишатися, — зазначає учениця дев’ятого класу Ганна Фролова.