image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Оберегова символіка речей

image description

Напевне, нема в Україні дому, де б не було вишиваного рушника чи серветки,  чи сорочки. Ці дорогі серцю речі передаються дітям, онукам, правнукам із покоління в покоління і свято зберігаються.

З метою патріотичного виховання і ознайомлення учнів з ужитково-прикладним мистецтвом в Новопилипівській ЗШ І-ІІІст. 12 лютого був проведений захід  «Вишивана моя Україна». До школи на свято були запрошені батьки, місцеві жителі.

Червоною ниткою через все свято пройшла тема україн-ської народної вишивки як уні-кального явища духовно-матеріальної культури нашого народу. Упродовж  тисячоліть у народній вишивці знаходили і, на  щастя, знаходять відображення думки і настрої людини, що її творила, краса природи, полохливий світ думок майстринь, їхні сподівання на кращу долю, людські віру- вання, оберегова символіка речей, позначених візерунком нитки та голки.

Народне мистецтво, яке передавалось  з покоління в покоління століттями, завжди було і є грунтом для спілкування людей, джерелом пізнання історії, культури, звідки ідуть витоки творчості. Традиційні пісня і танок, легенда і казка, малюнок і художнє ремесло  стали основою сучасного народного мистецтва, пов`язаного з виготовленням речей, практично необхідних, зручних у користуванні й ошатних за формою та оздобленням.

На святі були представлені  роботи місцевої майстрині Марії Калуцької, які вразили присутніх своєю різноманітністю та майстерністю виконання.

Зараз особливий час. Ми звертаємося до джерел народної творчості, до народних традицій. Вони знаходять відображення в роботах наших учнів і їх наставників — вчителів. Їхні роботи беруть участь у різноманітних конкурсах. Приємно відзначити, що в цьому навчальному році вишивка  нашої  колеги О. Тонкоштан посіла І місце на обласній виставці.