image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Переселенцям знайдуть нову роботу

IMG_1386 [1]Мелітопольський районний центр зайнятості не залишається осторонь проблем внутрішньо переміщених осіб і всіляко допомагає їм. Про те, які послуги районний центр зайнятості надає переселенцям, розповіла провідний юрисконсульт Оксана Литвиненко.

— Спеціалісти районного центру зайнятості допоможуть вимушеному переселенцю в працевлаштуванні — як в пос-тійному, так і тимчасовому. Наприклад, допомога в організації робіт тимчасового характеру, можливість отримати статус безробітного, пройти підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації тощо.

Вимушені переселенці можуть стати на облік до Мелітопольського районного центру зайнятості, надавши певний пакет документів.

— Реєстрація безробітних в службі зайнятості здійснюється за допомогою єдиної інформаційно-аналітичної системи служби зайнятості. Для того, щоб переселенець був занесений до цієї програми як здобувач роботи, необхідно надати паспорт та ідентифікаційний код. Якщо переселенець хоче отримати саме статус безробітного, тоді йому необхідно надати трудову книжку, диплом або інший документ, що свідчить про освіту та (за наявності) військовий квиток.

Є випадки, коли до районного центру зайнятості переселенці звертаються і з питань втрати паспорта. Оксана Литвиненко розповіла, що треба робити в такому разі.

— Переселенець може надати до центру зайнятості документ, який засвідчує те, що він є громадянином України. Цей документ він може отримати в міграційній службі. У разі, якщо немає ідентифікаційного коду, тоді — в фіскальній службі за місцем перебування.

Трудову книжку переселенець повинен надати в обов’язковому порядку.

— Якщо трудова книжка знаходиться у роботодавця, це може означати, що трудові відносини не були перервані. Тоді переселенцю для того, щоб зареєструватися, необхідно в центр зайнятості надати заяву про розірвання трудових відносин між ним та роботодавцем, справжність підпису в якій повинна бути нотаріально засвідчена, а потім надіслати заяву на адресу роботодавця з проханням вислати наказ про звільнення та його трудову книжку. Спеціалісти районного центру зайнятості допоможуть скласти позов до суду у разі ускладнення ситуації з пошуку трудової книжки.

Для внутрішньо переміщених осіб, у яких тимчасово немає трудової книжки, існує спрощена система отримання статусу безробітного та нарахування допомоги по безробіттю.

— Допомогу по безробіттю переселенець буде отримувати в мінімальному розмірі якщо у нього поки немає всіх необхідних документів, з розрахунку 544 грн. Як тільки він надасть пакет обов’язкових документів, допомога по безробіттю буде нараховуватися в загальному порядку.

Спеціалісти Мелітопольського районного центру зайнятості наголошують, що й надалі будуть приділяти особливу увагу внутрішньо переміщеним особам з питань працевлаштування та адаптації у новому середовищі.