image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Допомога тим, хто вивчає рідну мову

ridna_movaДопомогти бажаючим вивчити чи вдосконалити українську мову — таку мету має консультаційний центр Мелітопольського державного педагогічного університету. Про його роботу, зокрема, йшлося 19 лютого в педагогічному університеті під час обговорення за круглим столом теми «Рідна мова у діалозі та єднанні». Ректор університету Валентин Молодиченко розповів про основну мету зустрічі. — Сьогоднішня зустріч проходить у рамках Міжнародного дня рідної мови. Мелітопольський державний педагогічний університет знаходиться в постійному пошуку нових шляхів міжкультурного діалогу, у нас працюють науковці, лабораторії та центри, що досліджують ці напрями. Останнім часом в університеті створено нові осередки вивчення мов: центр вивчення іноземних мов для студентів та консультаційний центр з вивчення української мови.

В обговоренні актуальної теми взяли участь представники громадськості, професорсько-викладацького складу університету, національно-культурних товариств Мелітополя та всі бажаючі. Учасники заходу розглядали питання, пов’язані з ціннісними аспектами міжкультурної комунікації як факторами консолідації сучасного суспільства, філософією сучасної мовної особистості, змінами в мовному складі населення міста Мелітополя. Доцент Зоя Митяй презентувала діяльність консультаційного центру, метою якого є підвищення рівня знання державної мови згідно з планом міжкультурної інтеграції міста. В центрі працюють філологи, історики, культурологи, педагоги, які надають консультації щодо вміння спілкуватися українською мовою в повсякденному та діловому середовищі, засвоєння сучасної української літературної мови, оволодіння навичками перекладу. Містяни також мають змогу завітати до університетської бібліотеки, де формуються електронні інформаційні фонди бібліотек мовами етнічних спільнот міста.

Учасники заходу прийняли проект резолюції засідання щодо механізмів удосконалення комунікативних компетентностей володіння державною мовою, підвищення рівня міжкультурної комунікації та популяризації мов етнічних спільнот міста.