image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Федорівську школу «оптимізують»

Федоровская школаШкола села Федорівка Терпіннівської сільської ради  опинилася на межі закриття. Як зберегти навчальний заклад, вирішували депутати Терпіннівської сільської ради на черговій сесії, участь в заході також взяли районні керівники.

Найдорожчий навчальний заклад району

На початку засідання Тер-піннівський сільський голова Наталя Овсяннікова пояснила, що така ситуація склалася у зв’язку зі змінами в бюджетному Кодексі країни.

— Школи першого-другого ступенів, де менше 25 учнів, з 1 вересня 2016 року просто не будуть фінансуватися за рахунок освітянської субвенції. Це не обговорюється, така норма прописана в законі України.

Голова Мелітопольської ра-йонної ради Олександр Мордик зауважив, що  в такому разі фінансування має проводитись з сільського бюджету.

— Це не означає, що ці навчальні заклади не можуть функціонувати, але для цього ми повинні знайти власні кошти. Тобто Терпіннівська сіль-ська рада мусить знайти сьогодні близько 700 тисяч гривень для того, щоб фінансувати цю школу. Я думаю, навряд чи знайдуться ці кошти у сільському бюджеті, — зауважив він.

Наразі утримання одного учня Федорівського навчального закладу становить близько 45 тисяч на рік і є найдорожчим у районі.

Старші учні навчатимуться в Терпінні

Та все ж перспектива за-криття школи не радує ні батьків, ні керівників району. Тож голова Мелітопольської райдержадміністрації Олександр Мангул запропонував один із варіантів рішення проблеми — оптимізувати школу.

— Є пропозиція: щоб залишити її фінансування за рахунок освітянської субвенції, необхідно провести реформування. Таким чином її не доведеться закривати, а зробити школою перших ступенів. А старших учнів підвозити до Терпіннівського навчального закладу.

Такі заходи, за словами ра-йонного очільника, дадуть змогу утримання школи скоротити з майже 700 тисяч гривень до 340 тисяч гривень на рік.

Хто убезпечить підвезення школярів?

В цій ситуації депутатів сільської ради непокоїть безпека при перевезенні школярів 5-9 класів до школи у Терпіння.

— Я як мати переживаю за безпеку дітей, тому що у нас дороги… ви самі розумієте, в якому жахливому стані вони знаходяться. І знову ж таки, залізничний переїзд, два мости. Один перед селом Терпін-ня — в аварійному  стані, інший в селі, — висловила свою думку депутат сільської ради, мати одного зі школярів Олена Шаварикіна.

Олександр Мордик наголосив, що оптимізація школи буде проведена після закінчення навчального року, а до початку нового будуть вжиті заходи, щоб зробити дорогу до школи безпечнішою.

— Ми будемо виходити на облавтодор, щоб провести необхідний ремонт дорожнього покриття… Щодо залізнично-            го переїзду, то графік пересування потягів відомий, і рух шкільних автобусів буде узгоджений з цим графіком, — наголосив Олександр Мордик.

Чи є перспектива відновлення повноцінної роботи?

Ще депутатів сільської ради цікавило, чи зможе навчальний заклад відкритися, якщо кількість учнів в перспективі зросте? На це голова райради повідомив, що така ситуація прораховувалась, та до 2022 року різкого зростання кількості школярів не прогнозується. Так, з 2016-2017 до 2020-2022 навчальних років кількість дітей в навчальному закладі коливатиметься від 16 до 22 дітей.

Після обговорення питання депутати сільської ради вирішили клопотати перед райдержадміністрацією та районною радою про реорганізацію Федорівської школи першого другого ступенів у школу першого ступеня та передбачити кошти в сільському бюджеті на підвіз дітей до Терпіннів-ського навчального закладу.

В такій же ситуації опинилася й Тихонівська школа першого-другого ступенів, в ній навчається 24 маленьких жителів села. Як буде функціонувати навчальний заклад — поки що невідомо. За словами Новопилипівського сіль-ського голови Віктора Федорченка, це питання депутати сільської ради мають вирішити до першого 1 травня поточного року.