image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Стартували весняно-польові роботи

IMG_4164 [1]Сільгосппідприємства Мелітопольського району перебувають у складній фі-нансовій ситуації, незважаючи на те, що  минулого року майже всі вони отримали непогані прибутки.

Про це повідомив начальник районного управління агропромислового розвитку Михайло Данченко на нараді, присвяченій готовності аграріїв до проведення весняно-польових робіт. Він також пояснив, чому господарства опинилися у скрутній ситуації.

— Це пов’язано зі змінами до податкового Кодексу України, з коливанням курсу долара, до якого прив’язані всі галузі сільськогосподарського виробництва. Також з недосівом озимих культур, що збільшує навантаження на проведення весняно-польових робіт. І саме головне — це підвищення вартості матеріально-технічних ресурсів, без яких провести весняно-польові роботи неможливо, — зауважив він.

До участі у заході також долучилися й районні керівники — голова Мелітопольської райдержадміністрації Олександр Мангул та голова Мелі-топольської районної ради Олександр Мордик. Вони наголосили, що саме сільгосппідприємства  є основними наповнювачами районного та сільських бюджетів і побажали аграріям вдалої посівної.

В свою чергу Михайло Данченко розповів, що успіх роботи сільгоспвиробників залежить від погодних умов. Так, восени 2015, незважаючи на посуху і відсутність вологи навіть у метровому шарі ґрунту, аграрії Мелітопольщини посіяли 18 з половиною тисяч гектарів озимих культур, що склало 70% від загального обсягу посівів. Після опадів в жовтні, на початку листопада минулого року підприємства посіяли ще понад вісім тисяч гектарів озимих культур. Так, площа озимої пшениці склала маже 25 тисяч гектарів, а озимого ячменю — майже дві тисячі гектарів.

Через посуху 39%  посівів увійшли в зиму слабкими, 45% у задовільному стані та 16 % сходів були у доброму стані. Зважаючи на низьку якість сходів, аграрії Мелітопольщини приділили значну увагу закупівлі добрив високого ґатунку.

Михайло Данченко звернув увагу сільсгопвиробників, що наразі трапляються випадки придбання добрив низької якості та порадив аграріям перед закупівлею перевіряти їх в лабораторії Таврійського державного агротехнологічного університету. Також краще віддавати перевагу добривам відомих марок.

На заході приділили увагу й дотриманню умов охорони праці на підприємствах. За інформацією головного державного інспектора Головного управління державної праці Запорізької області Ігоря Чумакова, минулого року в господарствах району нещасні випадки не були зафіксовані. Він також нагадав присутнім основні правила, яких слід дотримуватись при проведенні весняної сівби.

Зараз підприємства району вже проводять підживлення озимини по мерзлоталому грунту, а транспортні засоби готові до проведення комплексу весняно-польових робіт. Цього року господарствами заплановано посіяти більше 37 тисяч гектарів ярових культур. З них майже 10 тисяч гектарів — ранні зернові, сім тисяч гектарів — це ярий ячмінь.