image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Допомогу самотнім матерям нарахують по-новому

помощьЗ першого січня змінилася процедура нарахування допомоги матерям-одиначкам та дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів. Відтепер вони залежатимуть від доходів сім’ї. Мешканці району, які отримували виплати, повинні звернутися до районного управління соціального захисту населення. Наразі в Мелітополь-ському районі близько половини з 1100 громадян таких категорій вже переоформили пільги за новими правилами. Які саме зміни внесені до законодавства, розповіла начальник відділу прийому районного управління соціального захисту населення Віра Горбань. Зокрема, вона розповіла, як тепер нараховують допомогу дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів.

— З першого січня цей вид допомоги буде дорівнювати різниці між 50% прожиткового мінімуму для дитини ви-значеного віку і середньомісячного прибутку сім’ї   за попередні шість місяців в розрахунку на одну людину.

Тепер ці виплати будуть перераховуватись кожні півроку. Перелік документів для нарахування тимчасової допомоги дітям, яким не ви-плачують аліменти, зазнав незначних змін. Окрім звичних паперів, для цього слід надавати довідку про прибутки сім’ї  за попередні шість місяців. Максимальний розмір тимчасової допомоги для дитини 6 років, батьки якої ухиляються від сплати аліментів, дорівнює 583 гривні 50 копі-йок, на дитину від 6 до 18 ро-ків — 727 гривень 50 копійок.

Якщо ж судом було встановлено конкретну суму нарахування допомоги дитині, то вона не буде перераховуватись.

Що ж до грошових виплат матерям-одиначкам, то їх розрахунок також змінився.

— Розмір цієї допомоги до-рівнює різниці між 100% прожиткового мінімуму для дитини визначеного віку і середньомісячним прибутком сім’ї за попередні шість місяців на одну людину, — пояснила Віра Горбань.

Разом з цим максимальний розмір виплат матерям-одиначкам збільшився в два рази. Так, на малюка до 6 років  найбільше виплачуватимуть 1167 гривень, на дитину від 6 до 18 — 1455 гривень. Цей вид допомоги можна отримати навіть на дитину віком від 18 до 23 років, але за умови, що вона продовжить навчання після школи. Тоді ця виплата дорівнюватиме 1378 гривням.

Громадянам, які звернуться за перерахунком виплат  з січня по березень цього року, допомога буде призначена з січня 2016 року, при цьому їм слід надати довідку про доходи  з 1 листопада по 31 грудня 2015 року. Мешканці сіл для подачі потрібного пакета документів можуть звертатися до уповноважених з со-ціальних питань в сільській чи селищній радах.