image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

До місцевих скарбниць Мелітопольщини надійшло майже 1,5 млн.грн. податку на нерухомість

За  І квартал 2016 року платники перерахували до місцевих бюджетів майже 1,5 млн. грн. податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Це майже на 1,25 млн грн. більше, ніж за аналогічний період 2015 рокуЗокрема у березні було сплачено 222,5 тис.грн. цього податку. Про це повідомив начальник Мелітопольської ОДПІ Валерій Літинський

Значне збільшення надходжень податку на нерухомість відбулося завдяки зміні правил оподаткування, оскільки з 1 січня 2015 року оподатковуються не лише об’єкти житлової, а й нежитлової нерухомості.

Нагадаємо, згідно зі змінами до Податкового кодексу України фізичні особи у 2016 році сплачують податок на нерухоме майно за 2015 рік з об’єктів житлової та нежитлової нерухомості. До 1 липня 2016 року податківці надішлють громадянам відповідні податкові повідомлення-рішення.

Обчислення сум податку для фізичних осіб у 2016 році відбувається за нормами та ставками, що діяли у 2015 році.

Юридичні особи сплачують податок на нерухомість авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

Порядок обчислення та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, регламентує ст. 266 Податкового кодексу України.

Окрім того, відтепер, юридичні та фізичні особи – власники житлової нерухомості, загальна площа якої перевищує 300 квадратних метрів для квартири та/або 500 квадратних метрів для будинку, сплачуватимуть додатково 25000 гривень на рік за кожен із вказаних об’єктів житлової нерухомості (його частку).