image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Стягнення аліментів з військовослужбовців

9:29 17.06.2016

Міністерство-юстиції-УкраїниПорядок стягнення аліментів передбачений статтею 74 Закону України «Про виконавче провадження».

Даною статтею встановлено, що розмір заборгованості із сплати аліментів визначається державним виконавцем за місцем виконання рішення у порядку, встановленому Сімейним кодексом України. У разі визначення суми заборгованості у частці від заробітку (доходу) розмір аліментів не може бути менше встановленого Сімейним кодексом України.

Статтею 195 Сімейного кодексу України встановлено, що заборгованість за аліментами, присудженими у частці від заробітку (доходу), визначається виходячи з фактичного заробітку (доходу), який платник аліментів одержував за час, протягом якого не провадилося їх стягнення. Якщо платник аліментів не працював на час виникнення заборгованості і не працює на час визначення її розміру, вона обчислюється виходячи із середньої заробітної плати працівника для даної місцевості.

Відповідно до Переліку видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб, з військовослужбовців утримання аліментів провадиться з усіх видів грошового забезпечення, що надається щомісячно (оклад за штатною посадою, оклад за військове або спеціальне звання, відсоткова надбавка за вислугу років, вчене звання і науковий ступінь, кваліфікацію та умови служби).

З військовослужбовців утримання аліментів не провадиться з вихідної допомоги при звільненні з військової служби, а також інших видів грошового забезпечення, що не має постійного характеру.

Крім цього, статтею 73 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що стягнення не здійснюється, зокрема, з вихідної допомоги в разі звільнення (виходу у відставку) з військової служби, а   також   грошового забезпечення, що не має постійного характеру, та в інших випадках, передбачених законом.

 

Лариса Олександрівна ДружкінаБез имени-2

головний спеціаліст  відділу організації та контролю за виконанням рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Запорізькій області