image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Проблеми та переживання цьогорічної черешні

IMG_9399Погода чи не щодня грається в схованки як цієї весни, так і на початку літа. Через це кількість врожаю овочів, фруктів, ягід стрімко падає. Фахівці відмічають, що через заморозки, котрі сталися у березні цього року, особливо постраждали плодові дерева. Тож цього року про великі врожаї черешні варто забути. Саме такої думки дотримуються спеціалісти Інституту зрошуваного садівництва, як передає РІА Мелітополь.

Технологи говорять, що зиму дерева пережили у цілому досить непогано: було виявлено всього близько 10-15 відсотків пошкоджень, що є власне нормою для холодного періоду. Але різкий спад температури в березні, коли градуси в грунті сягнули відмітки -9, призвів до того, що плоди черешні підмерзли. «Врожай в цілому буде нижчий за середній, на сотню ягід — лише 7-8 нормальних, а в деяких сортах — близько 20. Якщо підуть дощі, то ситуація може погіршитися», — говорить начальник відділу селекції та вивчення сортів інституту Людмила Толстолик.

За словами Сергія Сіюшова, досвідченого садівника-ягідника, угіддя якого нараховують близько 110 гектарів плодових дерев черешні, цього року вдасться зібрати, якщо пощастить, приблизно 50% минулорічного врожаю. «Черешні мало, а її всі дуже чекають та мало не вимагають. В нас є постійні клієнти, котрі щодня вже зараз роблять великі замовлення — по декілька тонн, вистачає з дуже великою натяжкою. У березні та квітні вдарили морози; я дивлюся потім на дерева — а молоді паростки на гілках просто почорніли, і нічого з цим не зробиш. Через це й ціна така: коли минулого року на початку літа можна було знайти гарну черешню ціною 10-15 гривень за кілограм, то цього — навряд впаде нижче 25, а то й всі 30», — ділиться своїми переживаннями аграрій.

На дослідній станції ім. Сидоренка відмічають, що черешні таких сортів, як Талісман, Валерій Чкалов, Франц Йосиф та інші, позначені майже повною відсутністю врожаю. У сільській місцевості Запорізької області майже у кожного в дворі є власні дерева черешні, у деяких жителів Мелітопольського району — навіть власні сади. Такі виробники в основному частіше працюють або «для себе» — нарвав, з’їв, або на продаж на стихійних ринках, котрі утворилися чи не в кожному селищі. Тоді кмітливі перекупники збирають черешню, в кого яка є, за ціною нижче, ніж у місті, сортують її, та знову випускають на продаж, але вже більшими партіями, орієнтовані більше на оптового покупця. Крупні партії вигідно відправляти у великі міста, де немає можливості вирощувати власну продукцію такого типу. Багато з професійних продавців місцем торгівлі обирають столицю. В Києві є декілька великих оптових баз та ринків, де можна швидко та вигідно збути весь товар. Одним із таких каналів збуту є ринок «Столичний», що знаходиться на окраїні Києва, і є наразі одним із найбільших оптових ринків України. Як говорить директор із розвитку «Столичного» Забєлін Вячеслав, проблем зі збутом сезонної продукції у великому місті немає; щодня ринок відвідують сотні оптових покупців — власники магазинів та торгових точок, ресторатори тощо. «Товарообіг на ринку минулого року був у межах 270 000 тонн плодоовочевої продукції. Наша проектна потужність, з урахуванням подальшого роз-витку — 2 000 000 тонн на рік. Таким чином, «Столичний» є одним із компонентів продовольчої безпеки Києва. У цьому сезоні, влітку і восени ми очікуємо в пікові дні до 10 000 автомобілів на добу», — відмічає один із керівників ринку.

DSC_0021Зараз у Києві оптова вартість мелітопольської черешні за 1 кілограм сягає відмітки 35 гривень (від одного ящика та більше). Вроздріб відпускають по 38-45 гривень за кілограм. Середня вартість кілограма черешні в Мелітополі — 25 гривень. Тож різниця, як бачимо, досить суттєва, і для виробників великих партій набагато вигідніше збувати ягоди в столиці.

 

Ну а як потрапити на торгівлю до ринку «Столичний», і не тільки з черешнею, — асортимент ринку охоплює всі категорії продуктів, від картоплі до імпортного сиру, — можна дізнатися, зайшовши на сайт організації або зателефонувавши за номером:

+38(096)-096-096-7.

Графік роботи ринку — цілодобово, без вихідних