image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Обрали мету стати педагогами

IMG_0054Мелітопольські виші вже завершили прийом документів від абітурієнтів на вступ. До 18 години 5 серпня абітурієнти, які отримали статус «рекомендований до зарахування на навчання за бюджетні кошти» — тобто місце держзамовлення — мали привезти оригінали необхідних для вступу документів в приймальну комісію. Більше чотирьох тисяч молодих людей цього року подали заяви на вступ до Мелітопольського державного педуніверситету ім. Б. Хмельницького.

5 серпня Мелітопольський державний педагогічний університет ім. Б. Хмельницького підбив підсумки вступної кампанії, в результаті яких зараховано за державним замовленням — 814 осіб, зараховано за ступенем бакалавра — 290 осіб, зараховано за ОКР спеціаліста — 144 особи, за освітнім ступенем магістра — 380 осіб.  Про це та інші аспекти вступної кампанії 2016 року журналістам міськрайонної газети «Новий день» розповів ректор вишу Валентин Молодиченко.

За словами Валентина Вікторовича, впродовж вступної кампанії в університеті було організовано консультаційний пункт, де абітурієнти, які з тих чи інших причин не змогли подати документи в електронному вигляді самостійно, отримали консультації і мали змогу подати заяви як до педагогічного університету, так і в будь-який інший вищий навчальний заклад країни.

— До університету подано 4256 заяв за формами навчання: ступінь бакалавра — 2467 заяв, ступінь бакалавра (на базі ОКР «молодший спеціаліст») — 342 заяви, освітньо-кваліфікаційний рівень «спеціаліст» — 441 заява, ступінь магістра — 1006 заяв. Набір проводився за освітнім ступенем «бакалавр» за 32 спеціальностями, за ОКР «Спеціаліст» — за 21 спеціальністю та за освітнім ступенем магістр — 27. Найбільш популярними спеціальностями на ступінь бакалавра є:  соціальна робота, біологія (класична), туризм, початкова освіта, історія та археологія, дошкільна освіта тощо, — розповів ректор університету Валентин Молодиченко.

Цього року до Мелітопольського державного педагогічного університету звернулися 8 учасників АТО, 9 сиріт, 2 дітей шахтарів, двоє переселенців і двоє дітей з окупованих територій. Ці категорії осіб мають право на зарахування в межах виділеної квоти.

Валентин Молодиченко розповів про новації цьогорічної вступної кампанії. Він зазначив, що вже другий рік поспіль вступ на 1 курс проходить на основі вказаних абітурієнтами пріоритетів заяв. Пріоритет № 1 — це заява на певну спеціальність в обраний виш, де абітурієнт хоче навчатися.

— З цього року на бакалаврат заяви подають тільки в електронному вигляді, додаючи завантажену копію додатку до атестата.  Абітурієнт міг подати до 15 заяв на 5 спеціальностей за держзамовленням. А за кошти юридичних та фізичних осіб абітурієнт міг подати необмежену кількість заяв, — додав ректор.

Повний текст матеріалу читайте у газеті «Новий день» від 10.08.16 на стор 2