image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Управління Держпродспоживслужби в м. Мелітополі інформує

qwsЩодо профілактики гостроінфекційних хвороб тварин в м. Мелітополі (сказ м’ясоїдних, африканська чума свиней, сибірка).

Як повідомляє в.о. начальника управління Держпродспоживслужби в м. Мелітополі Ю. Кордюков, за оперативними даними, з початку 2016 року в Україні зареєстровано 3 випадки сказу серед людей. Всі, захворіли на сказ, померли ( м. Київ, Дніпропетровська та Рівненська області).

Треба зазначити, що ситуація в Запорізькій області залишається напруженою. Так, за 7 місяців поточного року виявлено 21 випадок захворювань у 20 потенційно небезпечних пунктах. В той самий час у м. Мелітополі ситуація залишається контрольованою.

У 2012 році по місту було зафіксовано 1 випадок сказу у лисиці, при цьому карантинні обмеження були зняті в січні 2013 року.

Щодо африканської чуми: останнім часом ситуація з африканською чумою свиней в Україні погіршилася. Виникає постійний ризик щодо заносу на територію Запорізької області збудника захворювання.

Так з початку року встановлено 21 потенційно небезпечний пункт. В 11 з яких карантин продовжується ( Одеська, Миколаївська, Чернівецька, Чернігівська, Черкаська та Сумська області).

Щодо сибірки: за повідомленнями МЕБ та Росспоживнагляду випадки сибірки в останній час зареєстровані в Швеції, Франції, Румунії та Росії. Так у Росії в тундровії зоні Ямальського району з червня 2016 року відбувався масовий падіж оленів. На сьогоднішній день загинуло понад 2000 голів. Госпіталізовано 90 осіб, загинув 12-річний підліток, у населених пунктах триває вакцинація людей і тварин, проведення інших заходів.

В той самий час на території України нараховується понад 10 000 потенційно небезпечних пунктів, регулярно з’являються нові. Останній випадок захворювання на сибірку в Мелітопольському районі Запорізької області було зареєстровано в 2012 році.

Виходячи з викладеного вище та з метою посилення заходів щодо недопущення занесення та поширення збудника АЧС, сказу та сибірки проведено наступні заходи:

на території міста взято на облік усіх суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана з вирощуванням, утриманням, реалізацією живих свиней, їх забоєм, переробкою та зберіганням продукції, незалежно від форми власності; організовано проведення контролю за клінічним станом наявного поголів’я, за потреби.