image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Від початку справляння війського збору мешканці Мелітопольщини сплатили 48,4 мільйона гривень на обороноздатність країни

04_023319_2Таку суму військового збору впродовж двох років на підтримку української армії платники м. Мелітополя та Мелітопольського району спрямували  до бюджету. Впродовж 8 місяців цього року до Державного бюджету надійшло 18,8 млн. грн. військового збору. У 2015 році ця сума складала 22,9 млн. грн., у 2014 році – 6,7 млн. гривень.

За вісім місяців цього року зафіксовано, порівняно з відповідним періодом минулого року, ріст сплати військового збору більше ніж на 5 млн. гривень. Торік за аналогічний період на потреби армії було сплачено 13,5 млн. гривень.

Взагалі справляння військового збору на реформування Збройних Сил України розпочато 3 серпня 2014 року.

Військовим збором обкладаються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри.

Оподаткуванню військовим збором підлягають також доходи, які платник отримав згідно з цивільно-правовими договорами (договори підряду) за виконання робіт (надання послуг), сума яких відображається в акті приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг). У цьому випадку відповідальною особою за нарахування та сплату збору до бюджету є податковий агент, який зобов’язаний забезпечувати виконання податкових зобов’язань у формі та спосіб, визначені статтею 176 Кодексу.

Мелітопольська ОДПІ звертає увагу на те, що військовий збір сплачується саме з легальних доходів, тому питання детінізації доходів  винятково першочергове. Оскільки обороноздатність країни фінансується саме з офіційних виплат громадян, то немає потреби переконувати, що «зарплата в конвертах» гальмує процес реформування.