image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Посеред села — руїни будинку культури

img_1376В селі Данило-Іванівка Новенської сільради обмежені можливості для культурного розвитку молоді. Вже багато років в цьому населеному пункті напівзруйнований будинок культури, і діти займаються в гуртках просто неба. Ще у  2012 році його діяльність була припинена у зв’язку із аварійним станом будівлі, і майже всі гуртки та секції перестали діяти. На загальних зборах громади села Данило-Іванівка мешканці населеного пункту виступили із клопотанням про допомогу, бо сільраді такі роботи вже не по кишені. За приблизними підрахунками, вартість ремонтних робіт складатиме кілька мільйонів гривень.

Стукають у всі двері, але…

Новенський сільський голова Валентин Бутенко розповів, що сільська рада вже близько чотирьох років стукає у всі двері, шукає підтримки та допомоги у відновленні культурного осередку села.

— Два роки тому нам з держбюджету було виділено 2 млн. грн. на ремонт будинку культури. Але ми не встигли освоїти всю суму грошей, а лише 206 тис. грн. Бо кошти виділили 28 грудня, перед самим початком нового року. Тоді ми встигли лише зняти дах, поставити балки. І на цьому все завмерло. Коли тільки почав затікати дах, обвалювалася стеля, ми били в усі дзвони та просили допомогти нам, але ніхто не відреагував на наші прохання. Тоді б ремонтні роботи коштували значно менше — приблизно 300-  400 тисяч грн., а тепер ця сума в рази більша та обійдеться десь в 3 млн. грн., — зазначив Валентин Бутенко.

Виступають за відновлення клубу

Місцеві мешканці стверджують, що культурний осередок неабияк потрібний молоді, яка прагне розвитку та реалізації творчого потенціалу, і людям похилого віку, яким важливо відчувати себе потрібними в сучасному світі. А значна віддаленість села Данило-Іванівка від Мелітополя не дозволяє його мешканцям відвідувати соціально-культурні заклади та брати участь у культурно-розважальних заходах.

— Як мати двох діточок, я думаю про їхнє майбутнє. У нас в селі немає ні гуртка, ні приміщення, де б діти могли вільно займатися чи то рукоділлям, чи то іншими видами мистецтва. Дуже багато талановитих людей живе у нашому селі, але їм нема де розвиватися, демонструвати свої здібності, — з обуренням говорить мешканка Данило-Іванівки Людмила.

— Я учасниця народного фольклорного ансамблю «Веснянка», і от ми працюємо в таких умовах, що в нас немає залу для проведення концертів, у кімнатці, в якій ми займаємося, розміститься не більше 30 осіб, нам ніде проводити свята: Новий рік, День села та інші, — розповіла мешканка села Любов Костіна.

Зачепило й інтереси переселенців

Особливо боляче переживають цю проблему  внутрішньо переміщені особи, які приїхали в село з тимчасово окупованих територій та районів проведення антитерористичної операції і шукали кращого життя для своїх дітей. Так, станом на 1 серпня, за офіційними даними територіального штабу м. Мелітополь та Мелітопольського району з питань соціального забезпечення громадян України, які  переміщуються з тимчасово окупованих територій та районів проведення АТО, що діє на базі управління Державної служби з надзвичайних ситуацій, в населеному пункті зареєстровано 369 вимушених переселенців. За неофіційними даними волонтерів та громадських організацій, а також агенцій з нерухомості, кількість вимушених переселенців становить  понад 500 осіб.

— Я від імені всіх переселенців звертаюся до представників різних рівнів влади із проханням звернути увагу на те, в якому стані перебуває наш будинок культури. Раніше мешканці села різного віку відвідували гуртки, секції, студії, ансамблі. З 2000 по 2012 рік на базі бібліотеки Будинку культури функціонував Інтернет-центр, який надавав безкоштовні інформаційні електронні послуги та проводив навчальні тренінги з комп’ютерної грамотності. А тепер що? Тут немає ні вікон, ні дверей — залишився один каркас. Ми дуже просимо допомогти нам у відновленні культурного осередку села», — говорить переселенка Віра.

Місцеві мешканці сподіваються на небайдужих людей, які не залишаться осторонь цієї проблеми та прискорять її вирішення. Селяни вважають, що тільки відновивши роботу будинку культури, який є культурним, соціальним  та інформаційним центром, вдасться вирішити проблеми інтеграції мешканців села  Данило-Іванівка Мелітопольського району  та соціальної адаптації внутрішньо переміщених осіб.