image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Ажіотаж навколо ставка з тухлою рибою

img_1131У ставку поблизу с. Тихонівка Новопилипівської сільської ради зафіксовано замор риби. Таке явище викликало занепокоєння у місцевих мешканців, які висловлюють претензії в основному до орендарів  водоймища Віталія  Яценка та Віталія Слюсаря. А ще селяни незадоволені, що за ловлю риби у водоймищі їм необхідно платити.

Чекають на результати досліджень

Щодо замору живності, то, за словами в.о. начальника управління Держпродспоживслужби в Мелітопольському районі Ірини Грибіненко, ймовірніше, риба просто не витримала високих температур повітря. Причому така ситуація на ставку спостерігається щороку.

— Причина — це низький рівень води у зв’язку високою температурою повітря і відсутністю додаткових джерел поповнення водних ресурсів. Утворився дефіцит кисню, і риба почала задихатися, тому вона викинулась на узбережжя, — зазначає спеціаліст. Наразі причину загибелі риби вже уточнили в обласній та районній лабораторіях. Ірина Грибіненко розповіла, що в Мелітопольській районній державній лабораторії ветеринарної медицини були проведені мікробіологічні, паразитарні, біохімічні дослідження цієї риби. Дослідження показали результат «негативно». Також в результаті дослідження води зі ставка, стало відомо, що хімічні показники води мають підвищений рівень кислотності, що є показником дефіциту кисню у воді. Це, за словами Ірини Грибіненко, і стало причиною загибелі риби. Також були проведені дослідження проби риби за показниками безпечності і якості харчового продукту Запорізькою регіональною державною лабораторією ветеринарної медицини. В результаті всі показники відповідають придатності харчового продукту.

Селяни вимагають пільг

Та не тільки загибель риби непокоїть селян, обурення у них викликає те, що ставок знаходиться на території їх громади, а мешканцям населених пунктів доводиться за риболовлю платити по 200 гривень. Тому сельчани вимагають від орендарів, щоб їх пускали на водоймище за пільговими тарифами.

За словами члена громадської ради при Мелітопольській райдержадміністрації Олександра Слобожана, це ненормально, коли пенсіонери мають всю зиму відкладати по 10 гривень, щоб порибалити. В свою чергу орендарі наголошували, що утримання ставка — це недешеве задоволення. Кошти необхідні на: сплату комунальних платежів, орендної плати, купівлю корму для риби та запуск нової риби у водоймище. Так вони аргументували вартість риболовлі.

Розбиралися у ситуації і члени спеціально створеної комісії, до якої увійшли сільські депутати, екологи. З`ясувалося, що не все так просто, як здається зовні. З одного боку, пристрастей та ажіотажу, піднятого навколо ставка с тухлою рибою, можна було б уникнути. З іншого боку, джерела для встановлення пільг селянам начебто можна знайти. І ажіотаж посприяв тому, що проблема зрушилася з місця. Як повідомив Новопилипівський сільський голова Віктор Федорченко, за результатами перевірки орендарям рекомендовано розробити пільгові правила рибної ловлі для мешканців сіл Новопилипівської сільської  ради. Ініціативній групі селян запропоновано також надати свої пропозиції. Після цього всі подані заявки розглянуть на комісії та винесуть на засідання сесії сільської ради, яка відбудеться 22 вересня.