image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

На честь засновника лісництва

img_0119З нагоди дня працівників лісу, який щорічно відзначається у третю неділю вересня, на базі Старо-Бердянського лісництва були проведені масштабні урочистості. Увага гостей свята була прикута до відкриття пам’ятника Йоганну Корнісу — землевласнику-меноніту,  державному і громадському діячеві, засновнику Старо-Бердянського лісництва. Він вперше посадив лісові дерева в степовій зоні, а у 1846 році заклав Старо-Бердянське лісництво.

Привітали зі святом

На свято завітали районні очільники, народний депутат України Петро Ванат, генеральний консул Німеччини в Україні Вольфганг Мессінгер, голова міжнародного комітету увічнення пам’яті менонітів на території колишнього СРСР Харві Леонард Дік, професор Нью-Йоркського університету Джон Степлез, нащадки Йоганна Корніса (на фото перший ряд) Ріта Дік і Володимир Дік та ін. Районні очільники зауважили, що відкриття пам’ятника, безумовно, значуща подія в житті Мелітопольського району.

— Особливим надбанням Йоганна Корніса є, звичайно, садівництво та лісництво. І, власне, ми сьогодні є свідками результатів його діяльності. В нас є чудове лісництво, яке є окрасою нашого краю. Я щиро дякую всім людям, які доклали чимало зусиль для встановлення цього меморіалу. Я впевнений, що вивчення історії менонітів стане поштовхом для подальшого розвитку Мелітополь-ського краю. Зичу вам міцного здоров’я, злагоди та миру, — підкреслив Олександр Мангул.

— Вітаю працівників лісової галузі зі святом, — сказав Олександр Мордик. — Ми знаходимося у райському і мальовничому куточку Мелітопольського району, який полюбляють усі: і дорослі, і малі. Але ми рідко замислюємося над тим, ким та коли було висаджено на цій території перше дерево. Зібравшись на цьому місці, ми віддаємо шану та повагу лісоводу   Йоганну Корнісу, який в  1846 році посадив ліс практично в степу.

Районні керівники подякували тим, хто доклав чимало зусиль для спорудження меморіалу. В свою чергу, народний депутат України Петро Ванат зазначив, що така плідна співпраця — це значний крок в інтеркультурному розвитку Мелітопольського району. Також Петро Ванат торкнувся найболючішої теми для мільйонів українців — війни.

— Вчора в Україні перебував міністр зовнішніх справ Німеччини і бачив, яку розруху принесла нам війна на Донбасі. Ми вдячні уряду Німеччини за допомогу, яку вони постійно нам надають, — зауважив він.

Вольфганг Мессінгер переконаний, що відкриття пам’ятника — це перша сходинка до подальшої співпраці України та Німеччини. Він зазначив, що цей майданчик став символом нашого співробітництва з демократичними країнами.

Директор ДП «Мелітопольське лісомисливське господарство» Мирослав Полуліх зазначив, що завдяки праці Йоганна Корніса, вже багато років лісові насадження на цій території продовжують жити, розвиватися та дарувати людям радість. А за порядком в лісових масивах стежать професійні лісники.

— Всі лісники Запорізького краю цінують діяльність Йоганна Корніса, який багато років тому створив у наших степах справжню окрасу — посадив ліс. Заснування нового лісового масиву на півдні України — це великий труд Йоганна Корніса.  Сьогодні  цей ліс живе та квітне, і тут працюють люди, які люблять свою справу, — з теплом розповідає про свій колектив Мирослав Полуліх.

Нащадки Йоганна Корніса Ріта та Володимир Дік подякували ініціаторам створення пам’ятника за збереження пам’яті про засновника лісництва.

— Ми дякуємо представникам районної влади, директору лісництва, ініціаторам та організаторам всіх робіт, — зазначили вони.

Отримали нагороди

Кращі працівники лісової галузі отримали районні, обласні та державні нагороди.

Так, за вагомий внесок у вивчення та популяризацію Запорізького краю, зміцнення зв’язків та розвиток наукових, культурних і туристичних контактів між Україною та Канадою та з нагоди 170-річчя заснування Старо-Бердянського лісництва грамотою Запорізької обласної державної  адміністрації був нагороджений професор університету Торонто (Канада) Харві Леонард Дік (на фото в центрі першого ряду). А за активну участь у збереженні історично-культурної спадщини менонітів на території Мелітопольського району почесну грамоту від районної державної адміністрації отримав директор Державного архіву Запорізької області Олександр Тедєєв.

За розвиток краєзнавчого руху Мелітопольщини, особистий внесок у дослідження історії рідного краю грамотою Мелітопольської районної ради нагородили члена Спілки краєзнавців Мелітопольщини Миколу Крилова.

На святі також відзначили тих, чия робота полягає в збереженні і примноженні головного природного багатства — лісу. Так, за значний особистий внесок у розвиток лісового та мисливського господарства та з нагоди Дня працівника лісу нагрудним знаком «Відмінник лісового господарства» нагородили помічника лісничого Старо-Бердянського лісництва державного підприємства «Мелітопольське лісомисливське господарство» Олену Мірошниченко, нагрудний знак «За бездоганну службу в державній лісовій охороні» отримав лісничий Богатирського лісництва державного підприємства «Мелітопольське лісомисливське господарство» Володимир Полтораченко.

Почесними грамотами Державного агентства лісових ресурсів України відзначили головного мисливствознавця, першого заступника директора  ДП «Мелітопольське лісомисливське господарство» Віталія Ніколаєва, головного лісничого ДП «Мелітопольське лісомисливське господарство» Едуарда Орду та ін.

Зазеленіли нові саджанці

Всі учасники свята в пам’ять про Йоганна Корніса також висадили саджанці дерев. А на згадку про історичну подію закордонним гостям вручили книги «Північна Таврія на поштових листівках 20 століття», а всім присутнім — календарі.

Районні очільники та всі інші учасники свята з вдячністю поклали квіти до пам’ятника Йоганну Корнісу — людині, яка залишила добру і світлу пам’ять своїми справами і звершеннями.

Гостей свята розважали самодіяльні артисти Мелітопольського району.