image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Вивчали досвід об’єднання

12:05 06.10.2016

02927 вересня сільські голови Мелітопольського району на чолі з головою районної ради Олександром Мордиком відвідали Берестівську сільську об’єднану територіальну громаду Бердянського району. Мета візиту полягала в тому, щоб побачити на власні очі, як живеться селянам після об’єднання.

Привітно приймала гостей голова громади Наталія Кушнір. Берестівська сільська  об’єднана територіальна громада включає  території сіл Миколаївка, Радивонівка, Солдатське, Малинівка, Новоіванівка Миколаївської сільради, Троїцьке, Калайтанівка, Глодове Троїцької сільради, Сачки, Довбине, Берестове Берестівської сільради. Об’єднання відбулося в вересні 2015 року. Наталія Кушнір розповіла, що Берестівська сільська об’єднана територіальна громада стала учасником пілотного проекту з добровільного об’єднання. Хоча до об’єднання селяни ставилися по-різному, бо боялися змін. Але після реформи зрозуміли, що жити стало набагато краще.

— Рівень розвитку кожного населеного пункту має позитивні зміни, адже вкладаються кошти відповідно до потреби кожного села, а не тільки центру громади, — зауважила Наталія Кушнір.

Берестівська сільська об’єднана територіальна громада Бердянського району розгорнула масштабну кампанію із залучення в інфраструктуру громади грантових та інвестиційних коштів.

— Так, за кошти уряду Японії, виділені на реконструкцію Миколаївської загальноосвітньої школи I-III ступенів, ведеться робота із заміни вікон. Також завдяки перемозі в конкурсі, який започатковано проектом Німецького Товариства Міжнародного Співробітни-цтва (GIZ) «Реформа управ-ління на Сході України» та міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, в с. Берестове відкриється центр надання адміністративних послуг.

Цікавим та новим для сільських голів було вивчення досвіду роботи старост, багато запитань звучало до них. Під час перебування у Берестівській сільській об’єднаній територіальній громаді сільські голови Мелітопольщини оглянули соціальні об’єкти громади, ознайомилися із бюджетом та штатним розкладом громади тощо.

Поїздка по вивченню ситуації до громади, що має вже свій власний певний досвід у процесі децентралізації, дала змогу сільським головам району у живому спілкуванні отримати відповіді на питання, що їх цікавили. Адже процес об’єднання — явище нове, що потребує вивчення. А зміни обов’язково прийдуть і до Мелітопольського району.