image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Команда Вознесенської школи розпочала роботу у міжнародному проекті

klasna-shkolaВознесенська ЗШ І-ІІІ ступенів розпочала вже третій етап участі в польсько-українському проекті «Класна школа». Це єдина школа в Запорізькій області, яка долучилася до участі у даному проекті.

«Класна школа» – це спільна програма дій польської неурядової організації «Центр Громадської Освіти»  у партнерстві із Всеукраїнською Асоціацією викладачів Історії та суспільних дисциплін «Нова Доба» щодо сприяння процесам реформування та демократизації освіти та загальноосвітньої школи в Україні. Головною засадою реалізації програми є тісна співпраця вчителів, учнів та їх батьків на постійній основі.

В рамках проекту під час літніх канікул  учні брали участь в акції  «Хай мережа об’єднує покоління». Вчили користуватися комп’ютером своїх бабусь та дідусів. Діти впевнені, що в 21 столітті користуватися комп’ютером має кожна людина незалежно від віку та статі. Завдяки інтернет-мережі можна швидко отримати будь-яку інформацію та бути в курсі всіх новин. Бо всі знають, хто володіє інформацією, той володіє світом.

В серпні у м. Львів відбувся міжнародний майстер-клас для менторів-лідерів, яких обрали серед активних шкіл учасників. Представником від Вознесенської школи була Ткачук А.О. На заняттях, які проводили колеги-педагоги з Польщі, розглядалися напрямки реалізації продовження проекту: концепції, принципи «Класної школи»; завдання і роль вчителів-менторів. Під час майстер-класу педагоги запропонували багато цікавих ідей, які вже сьогодні можна впроваджувати в практику.

20 вересня в актовій залі Вознесенської ЗШ  відбулося урочисте відкриття проекту «Класна школа» в 2016-2017 навчальному році. Присутніми були представники команд 5-11 класів, педагоги, а також члени батьківського комітету.

Директор школи Биковський М.М. привітав усіх із початком роботи над новим етапом проекту та побажав, щоб усе заплановане було реалізовано та досягнуто нових результатів.

З 22 вересня по 5 жовтня у 5-11 класах були проведені класні дебати на актуальні теми сучасності, пов’язані з використанням учнями ІКТ у навчально-виховному процесі. При підготовці до дебатів школярі користувалися різними джерелами додаткової інформації: підручниками, журналами, газетами, інтернет-ресурсами. А також прислухалися до порад вчителів і батьків. Заздалегідь учасниками були підготовлені різні аргументи, які обговорили  у межах своєї команди. Більшість  школярів зацікавилися і були активними. Вони не просто говорили про певні переваги та недоліки, а ще й надали аргументи, намагаючись при цьому бути толерантними та поважати думки інших.

Завдяки «Класній школі» учні мають змогу вчитися працювати в команді,а також планувати і поетапно виконувати всі завдання.

Педагоги та учні школи вважають, що участь у даному проекті дає можливість переймати досвід роботи у колег не лише з різних регіонів України, а й у польських шкіл. Це відкриває нові перспективи для багатогранного розвитку особистості, пробудження у школярів віри у власні сили, можливості, розвиток бажання до пізнання навколишнього світу і формування власних професійних спрямувань.

Алла Ткачук, Вознесенська ЗШ I-III ступенів