image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Небезпека для життя від вживання сурогатного алкоголю

Ilustrační fotografie - tvrdý alkohol, alkoholismus , pití alkoholu, panák, drink, metanol, jed, jedovatý, pančovaný

Останнім часом в Україні збільшилась кількість звернень до медичних закладів щодо отруєння неякісним алкоголем. За інформацією Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів, на початок жовтня поточного року в Україні вже зафіксовано більше 100 випадків отруєння сурогатним алкоголем,  з них понад 50 – завершилися летально. За попередніми висновками судово-медичної експертизи, смерть спричинило отруєння алкогольним сурогатом, що містить метанол.

До речі, метанол — це спирт, який за своїми фізичними властивостями дуже схожий на етанол (звичайний алкоголь) – він має такий самий колір і запах. Відрізнити смертельну горілку на око чи смак неможливо, достовірні результати нададуть тільки в лабораторії. Потрапивши до організму людини метанол окислюється та перетворюється на ще більш токсичну отруту – формальдегід, який в свою чергу має перший клас небезпеки і класифікується як надзвичайно небезпечна речовина.

За інформацією Мелітопольської центральної районної лікарні за 9 місяців поточного року до медзакладу звернулося 2 особи з ознаками отруєння сурогатним алкоголем, у минулому році таких випадків зареєстровано не було.

Основними ознаками гострого отруєння метанолом є озноб, нудота, сльозотеча, біль і печія у роті та горлі, спрага, запаморочення й втрата свідомості. Навіть якщо постраждалому вдалося врятувати життя, згодом канцероген призводить до погіршення зору (формальдегід згубно діє на сітківку ока), а також до погіршення роботи органів дихання, нирок і печінки.

Будьте пильними, не купуйте алкогольні вироби сумнівної якості в нелегальних місцях продажу. Бережіть життя і здоров’я.

Окремо слід нагадати суб’єктам господарювання роздрібної торгівлі  та ресторанного господарства про відповідальність за реалізацію фальсифікованої алкогольної продукції згідно із ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».