image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

На лінії Вотан згадували загиблих героїв

10:35 26.10.2016

img_274221 жовтня безліч квітів та привітань на свою адресу отримали ветерани Другої світової війни під час урочистостей, присвячених 73-й річниці визволення Мелітопольщини від фашистських загарбників.

Традиційно святкування визначної дати відбулися біля села Мордвинівка на лінії прориву лінії німецької оборони Вотан, де у кровопролитних боях за свободу нашого рідного краю полягли десятки тисяч солдат. Один із учасників тих подій, що приїхав з Одещини, ветеран війни Михайло Шуляк нагадав про запеклі бої, під час яких вижити вдалося небагатьом захисникам Вітчизни. Та зазначив, що тоді він і не думав, що залишиться неушкодженим у сутичках з ворогом.

— Коли я ступив на цю прекрасну землю, мені було вісімнадцять з половиною років. І хто б мені сказав тоді, що я в свої 92 роки буду тут перед вами стояти, — наголосив він.

А ветеран війни з Мирного Володимир Капітонов, якому теж більше 90 років, наголосив, що перемогти фашистську нава- лу вдалося завдяки безмежній любові до Батьківщини.

— Ми йшли на смерть, ні про що не думали, тому що в серці кожного солдата лунав голос Батьківщини.

Зі словами вдячності до ветеранів війни звернулися керівники району та народний депутат України Віталій Балицький. Голова Мелітопольської райдержадміністрації Олександр Мангул наголосив, що подвиг ветеранів завжди залишиться в пам’яті їх нащадків. Голова Мелітопольської районної ради Олександр Мордик віддав данину пам’яті загиблим солдатам та звернувся з привітаннями до ветеранів. Цього дня визволителям бажали перш за все міцного здоров’я.

Традиційно до Мелітопольщини приїхала делегація з Маріуполя, щоб вшанувати пам’ять своїх рідних та земляків, які були вбиті під час визволення нашого краю. Для кожного з присутніх день визволення мав своє особливе значення, але для більшості — це свято, коли вони радіють перемозі над загарбниками та згадують загиблих визволителів.

Голова районної організації ветеранів війни, праці та дітей війни Тамара Селезньова зазначила, що цей день —  свято зі сльозами на очах, коли наш край був визволений від фашистських загарбників, який наближав перемогу у кровопролитній війні.

На святі хвилиною мовчання вшанували жертв Другої світової війни.

img_2755Молодому поколінню учасники урочистостей бажали миру, який наразі так потрібен нашій державі. Традиційним свідченням пошани до  загиблих воїнів-визволителів стали живі квіти, які присутні поклали до меморіалу.