image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

ЄДНАЙМОСЬ УКРАЇНСЬКИМ СЛОВОМ!

11:05 02.03.2017

novgorodkovkaМова кожного народу є його віддзеркаленням. Почувши, як людина володіє рідною мовою, ми можемо зробити висновок щодо її національної гідності.

Нажаль у сучасному світі існують такі країни, населення котрих розмовляє не державною мовою, а мовою національних меншин, що проживають на її території. Україна є однією з них.

З ціллю відродження державної мови, пробудження в людей поваги та любові до неї, 2002 року в календарі України 21 лютого було відмічено червоним кольором – з’явився День рідної мови. Історія його виникнення сягає ще 1952 року, коли в Республіці Бангладеш з нечуваною жорстокістю були розстріляні студенти-демонстранти – захисники бенгальської мови. День пам’яті невинних жертв був встановлений у всьому світі як День рідної мови.
Задля виховання патріотизму в підростаючого покоління у навчальних закладах України цього дня проводять різноманітні заходи: виховні години, конкурси знавців української мови. Окрім цього, з ціллю підвищення грамотності учнів школярів залучають до написання диктанту національної єдності.

Підхопили новоутворену традицію вчителі та учні Новгородківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Варто зазначити, що діти позитивно сприйняли даний захід, тим паче показали досить високий рівень грамотності, що, певною мірою, стало стимулом до отримання нових знань та самовдосконалення.

Ми повинні виховувати гідних громадян своєї держави, які будуть пишатися тим, що вони українці і не цуратимуться рідної мови.

 

Кольцова О. Т.,  вчитель української мови 

та літератури  Новгороківської ЗШ  І-ІІІ ступенів