image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Діяльність. Новації. Пріоритети.

07 лютого 2018 року в Запорізькому обласному центрі зайнятості відбулась прес конференція директора Запорізького обласного центру зайнятості Ірини Дуднік за результатами діяльності Служби у 2017 році та визначення пріоритетних завдань на 2018 рік: «Діяльність. Новації. Пріоритети».

Стосовно основних пріоритетів та завдань служби зайнятості на 2018 рік зазначила очільник обласної служби зайнятості Ірина Дуднік: «У новому році буде завершено реорганізацію та перетворення центрів зайнятості в сервісні майданчики з надання широкого спектру послуг. Велика увага приділятиметься профорієнтаційній роботі, що передбачає осучаснення технології надання профорієнтаційних послуг та впровадження Інтернет-платформи державної служби зайнятості з профорієнтації. В роботу буде впроваджено новий, сучасний та зручний сайт. В центрах зайнятості області вже почалося активне запровадження профілювання безробітних для попередження ризиків довготривалого безробіття. А також, запроваджується соціальний супровід за підходом кейс-менеджмент. Вкрай важливою залишається робота в громадах та надання працівниками центрів зайнятості усіх соціальних послуг».

За сприяння Запорізької обласної служби зайнятості протягом січня-грудня 2017 року 23,5 тис. безробітних знайшли роботу, з них 574 особи працевлаштовані на нові робочі місця, за які здійснюється компенсація єдиного внеску роботодавцям, 97 осіб започаткували власну справу за рахунок отримання допомоги по безробіттю одноразово, 21 громадянин, старший від 45 років та з числа ВПО та АТО, які отримали ваучери на навчання та підвищення кваліфікації; 8,0 тис. безробітних проходили професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації.

По результатам роботи Мелітопольського міського центру зайнятості за січень 2018 року було зареєстровано 247 вакансій, що на 13,8 % більше від минулорічного показник.

Ситуація на ринку праці міста характеризується постійним попитом на кваліфікованих робітників:електрогазозварник, електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах, оператор верстатів з програмним керуванням, електромонтер з ремонту та обслуговування устаткування, токар,терміст.

Протягом січня 2018 року скористались послугами міського центру зайнятості 1426 осіб. Протягом січня 2018 року на обліку в міському центрі зайнятості перебувало 39 чол., звільнених за скороченням штату, що на 54 чол. менше, ніж в минулому році. Масового скорочення чисельності штатних працівників протягом січня 2018 року не відбувалося. Згідно наданих підприємствами міста звітів масового скорочення чисельності на лютий- березень 2018 року не передбачається.

Чисельність працевлаштованих за направленням служби зайнятості у січні 2018 року становить 182 особи ( на 2,2 % більше від минулорічного показника), в т.ч. осіб, які потребують соціального захисту –12 осіб, осіб з інвалідністю –0,учасники АТО — 1 особа.

Працевлаштовано протягом січня 2017 року за направленням служби зайнятості на нові робочі місця з відшкодуванням роботодавцю фактичних витрат єдиного внеску — 2 особи (в січні 2017 року — 1 особа).

До громадських та інших робіт тимчасового характеру протягом січня 2018 року залучено 15 осіб, що на 12 осіб більше від минулорічного показника (в січні 2017 року брали участь у роботах тимчасового характеру — 3 особи).

Протягом січня 2018 року проходили профнавчання 14 осіб , в т.ч. осіб, які потребують соціального захисту –2 особи. За конкретним замовленням роботодавців проходили профнавчання 14 осіб, в т.ч.12 осіб – шляхом стажування, 2 чол. – за індивідуальною программою.

Станом на 01.02.2018 на обліку перебуває 769 безробітних, в.т.ч 20 чол. – учасники АТО, 8 чол. – переселенці з Донецької та Луганської областей , 8 осіб з інвалідністю. Отримують допомогу по безробіттю-632 чол.,середній розмір допомоги по безробіттю у січні становив 2355 грн.