image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Аліменти — з гаманця платників податків?

Начальник Мелітопольського міськрайонного відділу з питань пробації Віталій Випирайленко пояснив особливості суспільно — корисних робіт для тих, хто заборгував власним дітям

До злісних неплатників аліментів, які не в змозі погасити грошовий борг перед власними дітьми, буде застосовуватись така міра адміністративного покарання, як суспільно — корисні роботи.

І все б нічого, але цей вид діяльності оплачуватиметься із місцевих бюджетів, тобто із коштів платників податків. Про це під час навчання сільських голів повідомив начальник Мелітопольського міськрайонного відділу з питань пробації Віталій Випирайленко.

Звісно, що коштів порушник не отримає, вони підуть на компенсацію його боргу. Але поки що механізму, як втілити це нововведення на практиці, немає. Порушник повинен працювати на суспільно -корисних роботах 8 годин на день, всього йому можуть присудити від 120 до 240 годин, але є боржники, які навіть за 240 годин не зароблять потрібної суми.

— Тут є питання, є ті, хто заборгував 10, 15, 20 тисяч гривень… Наприклад, йому дали 240 годин, приблизно за 240 годин він зможе погасити близько восьми-дев’яти тис. грн. А інша частина суми? Тобто, людина завершує роботи і судові виконавці можуть знову скласти на нього адміністративний протокол, направити його до суду і він знову повернеться до вас на роботи, — розмірковував Віталій Випирайленко.

Така новина викликала чимало емоцій у сільських голів. Тому вони не втримались від критичних зауважень та питань. Одні нарікали, що працюють такі громадяни, м’яко кажучи, неохоче, і за ними слід постійно наглядати, щоб все було зроблено як слід. І скаржилися, що платити за таку роботу не готові. Інші ж цікавились, наскільки законне виділення бюджетних коштів на суспільно — корисні роботи.

— Є бюджетний кодекс, який чітко розподіляє, які види робіт ми можемо фінансувати з місцевого бюджету, а які не можемо. Тому хотілося б це питання обговорити з фінансис-тами. Щоб все це було у законному полі, — зазначив голова Новобогданівської об’єднаної територіальної громади Дмитро Хлистун.

На ці емоційні звернення Віталій Випирайленко зазначив, що міськрайонний від- діл з питань пробації лише   виконує закон і вплинути на його зміну не може. До того  ж він попередив присутніх, що у разі відмови сільської ради приймати порушників  на суспільно — корисні роботи, про це буде повідомля-тися до прокуратури.

Також на навчанні приділили увагу іншим важливим питанням. Зокрема, перший заступник голови Мелітополь-ської райдержадміністрації Володимир Журавльов звернувся до сільських голів з проханням налагодити взаємодію між бджолярами та сільгоспвиробниками. Щоб вчасно інформувати пасічників про обробку полів хімікатами.

Під час заходу місцевих очільників закликали не зволікати та якомога швидше розробити генеральні плани сіл.