image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Через складнощі — до ліпших результатів

13:03 28.03.2018

Ремонт дитсадка та медичних установ, приведення до ладу місцевих автошляхів — це та багато іншого вдалося втілити у Новенській сільраді за минулий 2017 рік. Про досягнення та вирішення поточних проблем розповів селянам Новенський сільський голова Валентин Бутенко під час традиційного звіту.

Головна увага — дітям

Місцевий очільник зауважив, що за минулий рік вдалося приділити чималу увагу соціальній сфері. Так, у дитсадку в селі Нове, який при-ймає дітей з трьох населених пунктів, проведено поточний ремонт приміщень, замінено віконні та дверні блоки в приміщеннях дитсадка та школи, здійснено ремонт котельні в ДНЗ на 123 тис. грн. тощо. У січні 2017 в рамках проектів грантової допомоги, що фінансуються Фондом Британської ради, Новенська сільська рада отримала свою першу маленьку перемогу — фінансування проекту «Маленькі чемпіони — дитячий спортивний майданчик в приміщенні» для ДНЗ «Теремок» с. Нове.

— У березні проект був повністю профінансований і садок отримав довгоочікувані подарунки: спортивний комплекс, сухий басейн з кульками, дитячі фітболи і м’які модулі. Також за результатами районного огляду-конкурсу дитсадок був визнаний кращим, — розповів Валентин Бутенко.

Покращили якість медичних послуг

Також одним із важливих пріоритетів своєї роботи сіль-ський голова вважає забезпечення належних умов для надання якісних медичних послуг населенню.

— Сільрада надає допомогу медичним закладам населених пунктів в проведенні ремонту, придбанні необхідних медикаментів. У ФАПі с. Данило-Іванівка після реконструкції даху та фасаду встановлено, була покладена тротуарна плитка, паркан. Наша гордість — будівництво сіль-ської амбулаторії. Тільки в 2017 році на ці потреби було витрачено 3720861 грн., — за-значив місцевий очільник.

Валентин Бутенко запевнив, що незабаром сільська амбулаторія відчинить двері для мешканців Новенської сільради. Слід нагадати, що на масштабне відновлення приміщення сільської амбулаторії витрачено п’ять з половиною мільйонів гривень.

— У відновлення приміщення мало хто вірив. Зараз тривають роботи ззовні. Планується, що в медзакладі працюватиме один лікар, дві медичні сестри, техпрацівник, кочегар, — зауважив він.

Валентин Бутенко зізнається, що на початку робіт його ідею сприймали скептично.

 — Всі були проти, казали, що нереально в наш час знайти такі гроші, що ніхто не виділить їх для відновлення напіврозваленої будівлі. Але отримати кошти таки вдалося, нашу громаду підтримали і в області, і в державі, один мільйон гривень ми виділили з сільського бюджету.

До того ж під час обговорення другого питання порядку денного завідуюча фельдшерсько-акушерським пунктом с. Нове Зінаїда Лютікова розповіла, що договір з сімейним лікарем потрібно укласти вже з квітня та окремо зосередилася на особливостях медреформи.

Плюс інвестиції

Турбує місцевого керівника стан автошляхів. Так, за минулий рік на ремонт доріг, придбання щебеню і дорожньої суміші та інші роботи було витрачено близько двох мільйонів гривень.

Новенська сільрада залучає іноземні інвестиції, завдяки участі сільської ради в проектах грантової допомоги, Данило-Іванівська школа отримала спортивний інвентар.

— Завдяки участі сільської ради в проектах грантової допомоги, Данило-Іванівська школа отримала чудовий комплект спортивних форм, наколінників, сітки для волейболу та футболу, футбольні фішки, рукавички для воротаря, м’ячі футбольні та волейбольні, комплект шахів і шашок та багато іншого.

Після звіту сільський голова відповів на запитання присутніх. Деякі нарікали на стан доріг та порушували інші проблеми. А інші закликали односельців дбати не лише про власну домівку, а й про село, про чистоту й порядок   в ньому. У підсумку присут- ні разом з сільським головою намітили плани  роботи   на поточний рік.