image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Вирішували проблеми сиріт

11:56 04.04.2018

Тридцятьох мешканців Мелітопольського району, які ухилялися від виконання своїх батьківських обов’язків, у 2017 році було притягнуто до адміністративної відповідальності.

Про це розповіла начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Світлана Сліпченко під час засідання колегії. Так, на території Мелітопольського району проживає 46 дітей-сиріт, 132 малих позбавлені бать-ківського піклування, 51 дитина опинилася в складних життєвих обставинах.

— Спеціалісти служби у справах дітей із залученням поліції, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, медпрацівників здійснили у 2017 році 28 спільних профілактичних рейдів, під час яких 52 бать-ків попереджено про можливе притягнення до адміністративної відповідальності за неналежне виконання своїх батьківських обов’язків, а відносно 30-ти батьків було ініційовано питання щодо притягнення до адміністративної відповідальності, — розповіла Світлана Сліпченко.

Діти, які потрапляють у тяжкі життєві умови, вилучаються від батьків і направляються до дитячих закладів району та області.

— До Мирненського та Мелітопольського центрів соціально-психологічної реабілітації дітей було влаштовано 23 дитини з родин, які опинилися в складних життєвих обставинах. У 2017 році статус дитинисироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, було встановлено 10 дітям. Далі вони були влаштовані в родини або направлені до дитячих закладів. В Мелітопольському районі функціонує 5 прийомних сімей, в яких виховується 16 дітей. В сім’ях опікунів та піклувальників виховується 154 дитини, 24 дітей перебувають у держзакладах, — зауважила вона.

Світлана Сліпченко розповідає, що також минулого ро-ку були упроваджені заходи щодо забезпечення житлом дітей-сиріт. Під час доповіді, до начальниці служби у справах дітей звернулася  Костянтинівський сільський голова Тетяна Горбань. Місцева очільниця нарікала на безвідповідальність батьків ромської національності, які всиновлюють малечу.

— Дітей віддають цим батькам, які самі навіть не вміють читати та писати. Які ж тоді знання вони їм можуть дати? Вони і одягнені, і нагодовані, але вихованості ніякої. Вчителі нарікають на те, що ці діти не вчать домашні завдання, бешкетують.

На це Світлана Сліпченко зазначила, що питання буде винесено на найближче засідання комісії з питань захисту дітей. Також члени засідання колегії заслухали інші питання та визначили завдання щодо роботи в цьому році.