image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Перша збірка українською мовою

Олександр Андрущенко для кожного учасника презентації підписав примірник збірки

5 квітня побільшало на одну поетичну збірку українською за авторства мелітопольського журналіста та літератора Олександра Андрущенка. В ній можна знайти вірші про наших військових, про неймовірну українську природу та ліричні рядки, які присвячені батькам і коханню.

Він презентував свою другу книгу, яка має назву «Українська вишиванка». За 40 років журналістської діяльності Олександр Андрущенко вперше писав саме українською. Хоча вона була йому знайома з дитинства.

 — Для мого батька — це була рідна мова, з дитинства він ін-шої не знав. На жаль, так склалося в нашій країні, що і він став розмовляти російською, і для мене рідною стала                російська мова, — каже автор.

Літератор зізнається, що ця робота для нього виявилася дуже цікавою. Хоча без допомоги знавців української філології не обійшлося, зокрема, чималу роботу над книгою зробила Марія Кащенко.

Письменник наголошує: незважаючи на досить копітку роботу над збіркою, він отримав чимале задоволення від відкриття для себе україн-ського мовного колориту.

— Це для мене було як вирі-шення важкого кросворду, це пошук у словниках, пошук фразеологізмів, пошук народних прислів’їв. А також читання великого масиву української літератури, для мене така діяльність була важливим моментом самоосвіти. Мене це так захопило, що я не помічав наскільки це непросто. Я  отримував задоволення, — каже Олександр  Андрущенко.

Збірка включає у себе твори і російською, тематику віршів автору навіяло саме життя. Він стверджує, що, можливо, якби не події на  Майдані та не початок бойових дій на Сході країни, то вірші українською так і не з’явилися б.

Чимало творів письменник присвятив своїм батькам. До цих чуттєвих рядків, мабуть, жодна людина не лишиться байдужою, бо в них висловлюються найтепліші почуття до матері і батька, які присвятили життя вихованню своїх нащадків. Дуже емоційні та щирі вірші про українських військових, які зараз борються з російськими окупантами.

Поки що вийшло 50 примірників збірки, пізніше планується видати ще стільки ж. Друк автор здійснює власним коштом. За словами Олександра Андрущенка, він отримав неабияке задоволення від роботи над книгою і сподівається, що у читачів його твори ви-кличуть чимало позитивних емоцій та переживань.