image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Не вистачає засобів пожежогасіння

Кількість пожеж на території району за останні три роки зросла у два з половиною рази. Про це під час навчання сільських та селищного голів повідомив фахівець цивільного захисту  Мелітопольського міськрайонного управління державної служби з надзвичайних ситуацій Олександр Коробко.

За його даними, в 2015 році на території Мелітополя та Мелітопольського району виникло 335 пожеж та загорянь, у 2016 році сталося 464 пожежі, а у 2017 — 827 таких випадків.

Олександр Коробко розповів, що напруженою залишається ситуація з протипожежним водопостачанням населених пунктів району. Так, на території району знаходиться 185 пожежних гідрантів, з яких лише 16 у справному стані.

— Серед зовнішнього протипожежного водопостачання наявні 188 пожежних водоймищ, з них 94 у несправному стані. Зі 115 водонапірних веж пошкоджені 85. Також більшість водонапірних веж  не пристосовані для здійснення заправки техніки водою. Тієї води, яка привозиться в цистернах, а це 2,4 кубічного метра, вистачає при роботі насоса лише на 10-12 хвилин, — зауважив Олександр Коробко.

Олександр Коробко звернувся до сільських голів  з проханням сприяти у вирішенні питання щодо ремонту пожежних гідрантів та приведення до ладу пожежних водоймищ. Також він розповів, що на території Костянтинівської, Новгородківської сільрад та Новобогданівської ОТГ повинно бути створено 3 підрозділи місцевої пожежної охорони. Поки над створенням такого формування працюють у Новобогданівській ОТГ. Під час обговорення Новобогданівський сільський голова Дмитро Хлистун висловив думку, що громадам не під силу впоратися самостійно.

Місцевий очільник наголосив, що створювати пожежну охорону в кожній громаді недоцільно та висунув свою пропозицію.

— Якщо і створювати такі бригади, то треба кооперуватися з іншими сільрадами. Ось, наприклад, якщо зробити пожежну охорону у Терпінні і там захопити Новобогданівку, Терпіння, Астраханку, — зауважив Дмитро Хлистун.

З цією думкою погодився  голова районної ради Олександр Мордик. Він також запропонував провести робочі перевірки, в ході яких уточнити наявність необхідних засобів пожежогасіння.