image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

«Душа генія музики»

З 1-гоквітня 2018 року всесвітнємузичне суспільствовідмічає 145-річчя з дня народження видатного композитора, піаніста, диригента –Сергія Васильовича Рахманінова. Ця подія співпадає із значними ювілейними датами в історії української музики: 95 років від дня заснування Київської, Львівської та Одеської консерваторій. 5  квітня в Мелітопольському училищі культури  відбулася музично-теоретична конференція «Душа генія музики», присвячена ювілею композитора.

 Студенти ІІ-ІІІ курсів  музичних  спеціалізацій провели велику роботу щодо підготовки конференції. Їх виступи були цікавими, з яскравими презентаціями й торкалися всіх жанрів і напрямків творчості  С.В.Рахманінова: життєвий та творчий шлях (Олександра Ісакова), оперна творчість (Ілля Забродський), фортепіанна творчість,прелюдії (Роман Нестеренко), фортепіанний концерт № 2, с-moll (Єва Деменчук), симфонічна  творчість (Катерина Істоміна), вокальна лірика (Катерина Риженко), С.В. Рахманінов і сучасність (Вікторія Михайленко).

У своїх виступах студенти використовували архівні документи, відео-фотоматеріали, музичні твори у виконанні відомих оркестрів, піаністів, вокалістів і самого Сергія Рахманінова.

На відкритті конференції з привітальним словом виступила науковий керівник, викладач-методист Сергєєва Тетяна Анатоліївна. Вона розкрила деякі факти із життя і творчості композитора, пов’язані з Україною, такі як реорганізація Київського музичного училища в консерваторію у 1923-му році, у 1940-му році  клопотання про присвоєння закладу імені П.І.Чайковського, концертне турне С.В.Рахманінова по містам Україні на початкуXX століття, захоплення поезією Т.Г. Шевченка і як наслідок романс на його вірші «Я опять одинок», обробка української народної пісні «Чоботи» для хорaacaрpella. Повідомила цікавий факт вже із сучасної музики, що мелодія синглу  відомої співачки Селін Діон «Allbymyself», запозичена з другого фортепіанного концерту С.В. Рахманінова, автором пісні  Єриком Карменом. Це було доказано нащадками маестро і він був змушений написати ім’я  Рахманінова, як справжнього автора пісні.

Присутні студенти і викладачі отримали велике задоволення від музики геніального композитора С.В. Рахманінова.

Тетяна Сергєєва, викладач-методист