image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Освітній простір без бар’єрів

12:50 25.04.2018

Прогресивний світ переконливо довів, що інклюзивна освіта не просто плече підтримки дітей. Це – джерело формування поваги один до одного, виховання людяності й доброзичливості, а головне – шлях до гуманізації суспільства.

3-4 квітня 2018 року в місті Запоріжжі за підтримки Благодійного Фонду Порошенка, Міністерства освіти і науки України проводилася Всеукраїнська науково-практична конференція «Досвід та перспективи розвитку інклюзивної освіти в Україні: регіональний аспект», у якій взяла участь команда фахівців Костянтинівської СРШ І-ІІІ ступенів «Промітей» з поглибленим вивченням предметів Мелітопольської районної ради Запорізької області, у складі: директор школи Сігіда А.В.,  заступник директора з НВР Квітко О.В., практичний психолог Яценко Г.С.,  вчитель початкових класів Москаленко Н.В., асистенти педагогів Костюченко О.В. і Ковальчук А.В., вчитель мистецтва Юдіна А.В., вчитель початкових класів Свілєва К.В. та логопед-дефектолог Степанова А.В.

Учасників конференції вітали: Порошенко Марина Анатоліївна – президент Благодійного Фонду Порошенка, Бриль Костянтин Іванович – голова Запорізької обласної державної адміністрації та інші запрошені гості.

В рамках І етапу Освітнього марафону «Без бар’єрів» творчою групою  школи  проводився  науково-практичний захід «Аукціон педагогічних ідей».   Педагогічними працівниками закладу освіти  було презентовано власний досвід створення інклюзивного освітнього середовища. Під час заняття з елементами тренінгу, ділової гри та майстер-класу розглянуто питання щодо впровадження сучасних технологій навчання (використання ейдетичних прийомів, арт-технологій, методики М. Монтессорі) та виховання дітей з особливими освітніми потребами, професійного розвитку педагогів в умовах реалізації інклюзивного навчання.

Винагородою за плідну працю стали подяка та захоплені схвальні відгуки учасників заходу, вручення сертифікатів членам творчої групи.

Хочеться висловити впевненість у тому, що процеси інтеграції дітей з особливими освітніми потребами в ЗНЗ набудуть значного поширення і стануть успішними за умови змін ставлення суспільства до цих дітей.

Директор школи А.В. Сігіда ЗД з НВР О.В. Квітко Члени творчої групи Н.В. Москаленко, К.В. Свілєва