image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Жінка постраждала від зубів лисиці

Надзвичайна пригода сталася в Новобогданівській об’єднаній  територіальній громаді. У Старобогданівці дика лисиця вкусила жінку.

Начальник ДУ «Мелітопольська районна лікарня ветеринарної медицини»  Олександр Чернітян розповів, що 16 квітня господиня вийшла вранці порати худобу і побачила біля клітки з кролями хижака.

Не встигла жінка оговтатися, як тварина накинулася на неї і схопила за ногу. Почувши крики, на подвір’я вискочив чоловік постраждалої і вбив звіра.

Після пригоди на місце події виїхали спеціалісти Мелітопольської районної лікарні ветеринарної медицини, які взяли матеріал та направили на дослідження до лабораторії в Запоріжжі.  Згодом,  під час мікроскопічного аналізу матеріалу тварини, спеціалістами був виявлений сказ.

Постраждала наразі проходить лікування, а ветеринари проводять у селі карантинні заходи, які включають в себе вакцинацію м’ясоїдних тварин, роз’яснювальну роботу з населенням та відстріл дикої фауни.

Впродовж минулого року та на початку 2018, випадки нападу скажених тварин, як диких, так і свійських, почастішали в Мелітопольському ра-йонні. За словам начальника районної лікарні ветеринарної медицини Олександра Чернятіна, такий сплеск спровокували декілька факторів, серед яких і відсутність вакцинації  дикої фауни. Свій негативний вплив також  дають військові дії на Сході країни, бо там, імовірно, щеплення не робиться не тільки диким тваринам, а й свійським.

В той же  час хворі звірі  мігрують у сусідні області та розповсюджують недугу.

Ветеринари рекомендують громадянам бути уважними до своїх домашніх улюбленців, особливо, якщо у них є сліди від нападу іншої тварини.

Серед ознак сказупригніченість, світлобоязнь, водобоязнь, ускладнене ковтання, ніби у тварини щось застрягло в горлі.

Єдиним спасінням від небезпечної хвороби є вакцинація, якщо навіть прищеплений домашній улюбленець підхопить сказ, то його можна буде вилікувати.

Недуга небезпечна і для людини, та без належного лікування призводить до смерті.

Тож спеціалісти радять не нехтувати вакцинацією тварин, а у разі тривожних ознак у їх поведінці звертатися до районної ветеринарної лікарні за номером — 6-14-58.