image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Туберкульоз не відступає

За даними Всесвітньої організації здоров’я, кожні 4 секунди у світі з`являється ще один хворий на цю недугу. У Мелітопольському районі минулого року проходило лікування від туберкульозу всього  88 селян, а 6 громадян від цієї хвороби померли. В 2016 році смертність була на рівні 2017 року, а в 2015 від цієї недуги загинуло 13 людей.

22 нових випадки були виявлені завдяки обстеженню на флюорографі. Про це розповіла головний лікар районного центру первинної медико-санітарної допомоги Олена Тверда. Крім того, хворобу виявляють і при проведенні бактеріоскопії. До речі, цей метод є найбільш дієвим і доступним для жителів сільської місцевості.

— У кожній амбулаторії сімейної медицини є пункт забору мокротиння, і не тільки в амбулаторії, але і у ФАПі та ФП. Там є ємкості для забору мокротиння, які медики транспортують до центральної районної лікарні. Цей метод більш ефективний, минулого року 434 громадян були обстежені методом бактеріоскопії, у 12 з них виявили туберкульоз.

Слід наголосити, медичні обстеження з виявлення туберкульозу безкоштовні. Кожен громадянин має робити флюорографію раз на рік. Якщо раніше туберкульоз вважали хворобою бідних, то наразі ризик підхопити цю інфекцію є у всіх верств населення, незалежно від способу життя. Сприйнятливі до недуги і діти. Туберкульозом легко захворіти через те, що він передається повітряно-крапельним шляхом. Про хворобу може сигналізувати кашель впродовж двох тижнів, збільшення потовиділення, особливо вночі, підвищена температура тіла, слабкість. При наявності тривожних симптомів, слід без зволікання пройти обстеження. Спеціалісти настійно не радять лікувати будь-який кашель самостійно.

— Зараз розповсюджена мультирезистентна форма туберкульозу, яка виникає внаслідок самолікування. Люди самостійно намагаються вилікувати кашель антибіотиками, внаслідок чого виникає звикання мікобактерії туберкульозу до цієї групи антибіотиків. Потім саме цю форму недуги вкрай важко вилікувати, — пояснила Олена Тверда.

При ранньому виявленні та дотриманні рекомендацій лікаря туберкульоз виліковується. Тож медики настійно рекомендують населенню раз на рік проходити флюорографію.