image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Костянтин Бриль: «Кривохатько не виконує постанову суду та продовжує оббріхувати мене за тими ж фактами, які визнано недостовірними»

Голова облдержадміністрації прокоментував виступ народного депутата Вадима Кривохотька у Верховній раді України, щодо проблемних питань Запорізького регіону.

 

Насамперед Костянтин Бриль нагадав, що народний обранець вже не вперше оприлюднює недостовірні дані і, нажаль, не несе за це відповідальності:

«22 січня 2018 року постановою Апеляційного суду Запорізької області задоволено мою апеляційну скаргу та скасовано рішення Вільнянського районного суду Запорізької області. І повністю задоволено мій позов про захист честі, гідності і ділової репутації до Вадима Вікторовича Кривохатька. Постановою суду визнано недостовірними відомості, поширені Кривохатьком В.В. у депутатському зверненні до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана. Зокрема, це стосувалось частини, що я є фігурантом кримінального провадження за фактом протиправного надання в користування ТОВ «Із забезпечення інвалідів» земель державної власності на території Трудової сільської ради, які на законних підставах належали державному підприємству «Запорізький кінний завод №86» ДП «Конярство України». А також  тверджень про те, що існують факти розкрадання державних коштів під моїм керівництвом та за моєї участі.

Тож наприкінці січня постановою суду зобов’язано В.В. Кривохатька спростувати ці недостовірні відомості, причому рішення суду набрало чинності з моменту його проголошення.

Можливо, народний депутат України вирішив «забути», що невиконання рішення суду, яке набрало чинності, тягне за собою кримінальну відповідальність. Більш того, він не просто не виконує постанову суду, він продовжує оббріхувати мене за тими ж фактами, які суд визнав недостовірними. І робить це з трибуни Верховної Ради України, яку вважає за власний майданчик для популістичних заяв.

Такі дії говорять про неадекватність Кривохатька. Складається враження, що Вадим Вікторович просто озвучує свої сни, які привиділись йому під час останньої відпустки».

Під час свого останнього виступу у Верховній Раді України нардеп заявив про існування «низки корупційних скандалів, безпосереднім учасником яких є Костянтин Бриль. 8 кримінальних справ, де Бриль є або свідком, або прямим учасником». Костянтин Бриль підкреслює: «Невже колишній працівник правоохоронних органів може припускатись таких грубих помилок і не знати, що «учасником» кримінальної справи є не тільки підозрюваний та потерпілий, а навіть свідки, адвокати, судді, прокурори та інші особи. Тобто, Вадим Кривохатько вирішив порахувати ті кримінальні справи, де я є потерпілим?! Та ще і звинуватити мене в цьому?»

Також народний депутат України заявив, що «на сьогодні тільки 10% ветеранів АТО отримали землю. Якщо так буде продовжуватись, то знадобиться років 10-20, щоб закрити всі позиції». Офіційні дані говорять про інше:

— З початку запровадження першочергового забезпечення учасників АТО земельними ділянками із заявами про отримання землі у власність на території Запорізької області звернулись 7 048 військових;

— За цей період надано 4 572 дозволи на розробку документації із землеустрою загальною площею близько 5 795,57 гектара;

— Крім того, нині для бійців АТО у Запорізькій області зарезервовано понад 4 тисячі гектарів землі.

Проблеми з цифрами та географією виникли і у Кривохатька-антикорупційника: «6 голів РДА затримані на хабарах і складені протоколи корупції. Якимівський чи Дніпровський там 180 тисяч доларів хабар і людина продовжує працювати», — заявив у Верховній Раді нардеп.

Тобто, переглянувши звіт управління захисту економіки в Запорізькій області, Кривохатько побачив у переліку притягнутих до відповідальності прізвища заступника голови райадміністрації Запорізької міської ради по Дніпровському району та глави Якимівського сільради і вирішив, що голова облдержадміністрації дійсно відповідає за діяльність цих людей чи є їх керівником? Костянтин Бриль наголошує: «Я не можу примусити людей бути чесними. При цьому вважаю, що хабарникам не має місця у владі! Саме тому свої посади втратили порушники Закону у Токмацькому та Новомиколаївському районах».

На останок голова облдержадміністрації пригадав цитату народного обранця: «на сьогодні близько 400 мільйонів гривень не використано із бюджетів різних рівнів. А це не збудовані дороги, дитсадки і серйозне соцнапруження».

— Не знаю, як в його підрахунках знайшлись 400 мільйонів. Можливо – це його особисті кошти, зекономлені на податках. Адже Вадим Кривохатько лишається Вільнянським латифундистом, який працює з найнижчим податковим навантаженням в районі. В підсумку він має можливість використати зекономлені кошти досить «ефективно» — на інформаційну боротьбу з інвесторами та не вигідними йому політиками, спонсоруючи замовні статті, мітинги та дії псевдо-активістів. Та ані депутатський мандат, ані замовні акції, ані гучні виступи у Верховній Раді жодним чином не звільняють його від необхідності виконання рішення суду. Тим паче не дозволяють порушувати Законодавство України надалі, — підкреслив Костянтин Бриль.

Очільник регіону наголосив, що він планує подати новий позов про захист честі, гідності та ділової репутації. Направити звернення до Генеральної прокуратури України, щодо невиконання попереднього рішення суду. А також надіслати звернення до комітету Верховної Ради України з питань Регламенту і депутатської етики в частині того, що Кривохатько однозначно не добирає виразів, чим порушує ст. 8 Закону «Про статус народного депутата».