image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Мирненський селищний голова може очолити нову громаду

Селищним головою новоутвореної Мирненської селищної об’єднаної територіальної громади за попередніми результатами став Юрій Іванович Радьков, який до сих пір обіймав посаду селищного голови Мирненської селищної ради.

Таку інформацію оприлюднив на своїй сторінці в Фейсбук голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль з посиланням на оперативні дані виборчих комісій: «Цими вихідними вибори пройшли у семи новостворених ОТГ Запорізького краю. За оперативними даними виборчих комісій явка виборців по області склала 52,3%. Найбільш активно голосували жителі Мирненської (67%), Роздольської (61%) та Новоукраїнської (60%) ОТГ… Отже, головою Михайлівської громади Вільнянського району обрано Аллу Король, Новоукраїнської громади Біль-мацького району — Анатолія Бажана, Мирненської громади Мелітопольського району — Юрія Радькова».

Перші місцеві вибори селищного голови та депутатів у Мирненській селищній об’єднаній територіальній громаді відбулися 29 квітня. В процесі адміністративно-територіальної реформи об’єдналися селище Мирне Мирненської селищної ради та села Оленівка, Тихонівка, Соснівка Новопилипівської сільської ради.

Свої кандидатури на крісло селищного голови Мирненської селищної об’єднаної територіальної громади висунули Семенівський сільський голова Андрій Єрмоленко від «БПП «Солі-дарність» та 4 самовисуванці: Юрій Іванович Радьков, Мирненський селищний голова та його син Дмитро Радьков, а також ще один повний тезка Юрія Радькова і пенсіонер Павло Проскурня. А 74 кандидати в депутати вели змагання за 22 мандати.

З 8-ої ранку дві виборчі дільниці відкрилися у Мирному та по одній в Новопилипівці та Тихонівці. За словами голови Мирненської селищної виборчої комісії Ольги Стержантової, всі виборчі дільниці розпочали роботу своєчасно.

Так, в Мирному, в приміщенні школи з самого рання приймали чималу кількість охочих скористатися своїм конституційним правом. При вході до самих дільниць можна було спостерігати довжелезні черги, така ж сама ситуація склалася й біля кабінок для голосування.

Участь у волевиявленні також взяли мешканці Новопилипівки, Соснівки та Оленівки. За словами голови дільничної комісії, що розташована в Новопилипівці, Ольги Курочки, на цій дільниці голосували й мешканці Соснівки та Оленівки.

Спокій та правопорядок на дільницях охороняли поліцейські та надзвичайники. На деяких виборчих дільницях спостерігачі виявили порушення процедури голосування та підкуп виборців на дільницях. Про ці факти пові-домляли місцеві інтернет-ЗМІ у своїх публікаціях. У Мелітопольському від-ділі поліції поки не дають офіційних ко-ментарів та обіцяють надати інформацію згодом. За попередніми підрахунками територіальної виборчої комісії,  в голосуванні на виборах у Мирнен-ській об’єднаній територіальній грома-ді взяли участь майже 68 % виборців. У Новопилипівці з 717 виборців правом віддати свій голос скористалися 541 людина, або 75,5 %. Менш активними виявилися виборці однієї з дільниць, яка працювала в самому Мирному. З 1 632 виборців на дільницю прийшли 1055, або 64,5%.

Результати виборів, затверджені селищною виборчою комісією, будуть своєчасно оприлюднені на офіційних сторінках газети «Новий день».